UrodaPędzelek, szpatułka, pacynka

Pędzelek, szpatułka, pacynka

Pędzelek, szpatułka, pacynka

03.01.2008 10:54, aktual.: 31.05.2010 11:47

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Do czego służą niektóre akcesoria kosmetyczne o obco brzmiącej nazwie? Czy aby na pewno musisz je mieć w kosmetyczce, aby wykonać makijaż lub zachować estetykę pielęgnacji?

Do czego służą niektóre akcesoria kosmetyczne o obco brzmiącej nazwie? Czy aby na pewno musisz je mieć w kosmetyczce, aby wykonać makijaż lub zachować estetykę pielęgnacji?

Szpatułka do kremu

Plastikowa lub szklana, spłaszczona. Doskonale nadaje się do wyjmowanie kremów z mało poręcznych słoiczków. Najważniejszą jej funkcją jednak jest utrzymywanie sterylności kremów do twarzy, oczu i innych preparatów kosmetycznych. Rzadko która z nas o tym wie, ale szpatułka powinna być zawsze stosowana do wydobywania kremu, nie powinnyśmy robić tego palcami. Po każdym użyciu myta. Dzięki temu unikamy wkładania palców do kremu, a przez to wnoszeniu do pojemniczka bakterii. Cena od kilkudziesięciu groszy do kilku złotych.

Zalotka

Część z nas wcale jej nie zna, druga część jeśli tylko raz jej użyła, nie może się z nią rozstać. Zalotka to poręczny wynalazek stosowany do podkręcania rzęs. Podkręcone rzęsy wydają się bowiem dłuższe, a oko dzięki temu większe, wyraźniejsze. Ciężko zastąpić ją innym, bardziej poręcznym sprzętem, ponieważ przykładowo tusze podkręcające mają zazwyczaj dużo delikatniejsze działanie. Koszt zalotki to około 5-15 złotych.

Szczoteczka do mycia twarzy

Miękka szczoteczka na krótkim trzonku przeznaczona do mycia twarzy. Tego typu szczotka polecana jest dla osób mających problem z zanieczyszczeniami twarzy czy też po prostu chcących podczas codziennego mycia delikatnie złuszczać naskórek. Mycie twarzy taką szczoteczką pozwala na dużo głębsze oczyszczenie porów skóry. Wykonana jest zazwyczaj z miękkiego, syntetycznego włosia – pozwala to na jej higieniczne czyszczenie. Cena około 10 złotych.

Pacynka

Aplikator do nakładania cieni na powieki. Wykonana z gąbki, najlepiej delikatnie perforowanej. W torebce najwygodniejsza będzie mała, mieszcząca się w kosmetyczce. W porannym makijażu dużo wygodniejsza będzie pacynka z długą rączką. Znacznie usprawnia robienie makijażu. Koszt od 30 groszy do 20 złotych.

Pędzel

Pędzel stanowi najważniejsze narzędzie wizażysty. Za najlepsze uważane są pędzle z włosia naturalnego: kozie, sobola, kucyka, wiewiórki. Rodzaj włosia dostosowywany jest pod względem miękkości do różnego rodzaju pędzli. Część pędzli jednak powinna zostać zrobiona z włosia syntetycznego, jak na przykład pędzel do podkładu.

Higiena pędzli jest szalenie istotna. Jako że stosowane są do makijażu twarzy, na ich włoskach pozostają resztki kosmetyków razem z naskórkiem. Z tego powodu konieczne jest ich regularne mycie delikatnym szamponem z wodą. Suszy się je pozostawiając swobodnie do wyschnięcia (nigdy suszarką czy na kaloryferze). Ceny od kilku do kilkuset złotych, zależnie od przeznaczenia, rodzaju włosia i marki.

Bagietka do henny

Zazwyczaj szklana lub plastikowa szpatułka. Jej specjalnie zakończone końcówki umożliwiają łatwą i precyzyjną aplikację henny. Koszt: 8-17 złotych.

Gąbka do makijażu

Gąbeczka silikonowa do aplikacji płynnych i kompaktowych podkładów jest profesjonalną alternatywą podkładu nakładanego opuszkami palców. Rozprowadza podkład równomiernie, higienicznie i precyzyjnie. Często z jednej strony zakończona w trójkątnym kształcie, co pozwala na precyzję aplikacji w trudno dostępnych miejscach, takich jak skrzydełka nosa czy kąciki oczu. Gąbeczka wymaga systematycznego prania w wodzie z delikatnym żelem. Utrzymywana w czystości służy bardo długo. Koszt: 4-12 złotych za sztukę (pakowne zazwyczaj w zestawach).

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także