Peeling cukrowy bez tajemnic, czyli pielęgnacja ciała na słodko
Peeling to doskonały zabieg pielęgnacyjny, który ściera martwy naskórek. Pozostawia skórę gładką i odpowiednio nawilżoną. Jednym z najpopularniejszych rodzajów jest peeling cukrowy. Jak działa na skórę? Przedstawiamy zalety stosowania oraz kilka domowych sposobów na słodki peeling orzeźwiający ciało, a także pobudzający zmysły.
01.07.2018 | aktual.: 02.08.2018 12:48
Peeling cukrowy – dlaczego warto robić?
Podstawową zaletą stosowania peelingów cukrowych jest usunięcie martwego naskórka, a także zanieczyszczeń, które gromadzą się na skórze i zatykają pory. Tym bardziej że cukier jest często wykorzystywany w profesjonalnych i domowych zabiegach pielęgnacyjnych, ponieważ drobne kryształki dokładnie złuszczają skórę.
Zamiast słodzić herbatę lub kawę kolejną łyżeczką cukru, wystarczy dodać ją do oliwy z oliwek, by przygotować ekologiczny peeling w domowym zaciszu.
Możemy wykonać peeling cukrowy do ciała, peeling cukrowy do twarzy lub peeling cukrowy jedynie stosowany na wybrane partie skóry (np. peeling cukrowy do ust).
W przypadku zabiegu stosowanego na twarz należy jednak bardzo uważać, tak aby nie podrażnić wrażliwej skóry, a także nie doprowadzić do reakcji uczuleniowej. Z tego względu warto zrobić drobnoziarnisty peeling do twarzy, natomiast do ciała – gruboziarnisty peeling cukrowy.
Szeroką ofertę gotowych peelingów do ciała znajdziesz teraz na WP radarOkazji.
Peeling cukrowy – efekty stosowania
Peeling cukrowy wygładza skórę, a ponadto sprawia, że jest lekko zaróżowiona. Mocne tarcia ud mogą również pomóc w walce z cellulitem.
Jeśli na łokciach, kolanach lub stopach (np. na piętach) pojawiły się zrogowacenia, peeling cukrowy skutecznie sobie z nimi poradzi. Masując skórę kolistymi ruchami, poprawimy krążenie krwi oraz będziemy bardziej zrelaksowani. Peeling z cukru zapobiegnie również bolesnemu wrastaniu włosków.
Osoby, które mają trądzik, również mogą zdecydować się na wykonanie wygładzającego peelingu. Wystarczy połączyć cukier z żelem oczyszczającym zamiast z oliwą z oliwek.
A jaki cukier będzie najlepszy? Domowy peeling warto robić z cukru trzcinowego lub brązowego, ponieważ są wyższej jakości niż cukier biały. Drugim wyznacznikiem jest wielkość kryształków. Do skóry wrażliwej najlepiej wybrać drobne ziarna.
Peeling cukrowy – jak zrobić w domu?
Produkty, których potrzebujemy do zrobienia peelingu cukrowego zazwyczaj mamy w domu lub możemy dokupić w pobliskim sklepie. Podstawowym z nich jest cukier (biały, brązowy lub trzcinowy).
Aby wykonać wygładzający peeling cukrowy, będziemy potrzebować także spoiwa, które zwiąże kryształki oraz posiadać właściwości odżywcze. Najlepiej sprawdzi się oliwa z oliwek, naturalny olejek, miód lub sok z aloesu.
Latem możemy się skusić na peeling cukrowy z truskawkami, które ugniatamy, a następnie dodajemy cukier (1/2 szklanki 200 ml) oraz oliwę (2 łyżki). Oliwa ma dużo witaminy E, natomiast truskawki rozjaśnią i dodadzą skórze blasku.
Cukrowy peeling do ust to doskonałe remedium na spierzchnięte usta, a poza tym pyszny smakołyk. Łyżeczkę miodu wymieszaną z łyżeczką cukru masujemy wargi, a po 5 minutach zjadamy.