Peeling do ust - pożegnajmy spierzchnięte usta
01.07.2018 14:01, aktual.: 02.08.2018 13:20
Zalogowani mogą więcej
Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika
Piękne usta są marzeniem wielu kobiet, jednak czasami użycie błyszczyka, pomadki czy szminki z właściwościami nawilżającymi nie jest skutecznym rozwiązaniem. Warto zastanowić się nad regularnym wykonywaniem peelingów, które odżywią usta. Sprawdźcie z nami najskuteczniejsze sposoby walki ze spierzchniętymi wargami. Poza tym przedstawiamy niezawodne domowe triki.
Dlaczego warto robić peeling ust?
Peeling ust warto robić, ponieważ scrub nie tylko pomoże nam rozwiązać problem spierzchniętych warg, ale również nałożona na usta szminka będzie prezentowała się wspaniale.
Z tego względu peeling do ust możemy wykonać w dwóch różnych celach, które są powiązane ze sobą. Po pierwsze, peelingując wargi usuniemy martwy zrogowaciały naskórek, tym samym sprawiając, że usta będą odpowiednio nawilżone, a także miękkie, a krew będzie krążyła szybciej.
Po drugie, przed każdorazowym wyjściem na imprezę warto nie tylko przygotować twarz na przyjęcie kolorowych kosmetyków, wykonując peeling czy nakładając maseczkę nawilżającą. Warto poświęcić chwilę ustom. Tym bardziej, jeśli szminka ma się utrzymać przez całą noc na wargach, a jednocześnie pięknie się prezentować.
Używając pomadki długotrwałej również wysuszamy wargi, dlatego peeling warto wykonać również na drugi dzień po bankiecie czy wspólnie spędzonej ze znajomymi na imprezie nocy, kiedy szminka była jednym z najważniejszych elementów makijażu.
Jakie składniki powinny znaleźć się w peelingu do ust?
Ze względu na to, że skóra na wargach jest bardzo delikatna i wrażliwa, co sygnalizują nam właśnie spierzchnięte usta, produkty będące podstawą wykonania peelingu powinny złuszczać naskórek w subtelny sposób.
Doskonałym składnikiem peelingów jest cukier, który po dokładnym wymasowaniu ust można po prostu zjeść. Poza tym w kosmetykach dostępnych w drogeriach i aptekach warto szukać w składzie witaminy E lub witaminy B. Tym bardziej że częstą przyczyną popękanych warg jest ich niedobór.
Ponadto scrub do ust może posiadać kwas hialuronowy, kwas glikolowy, olej z wiesiołka, miód czy pszczeli wosk.
Produkty peelingujące mają nie tylko dobry skład, ale również piękny zapach (np. owoców egzotycznych) czy smak, tak aby wykonanie zabiegu regenerującego w domowych warunkach było prawdziwą przyjemnością.
Balsamy do ust i inne kosmetyki do pielęgnacji znajdziesz teraz na WP radarOkazji.
Domowy peeling do ust — jak zrobić?
Peeling na usta możemy wykonać w domu. Jego przygotowanie zabiera zaledwie kilka minut. W pierwszej wersji będziemy potrzebowali dwóch składników — peelingującego cukru i regenerującego miodu.
Łyżeczkę miodu oraz łyżeczkę cukru mieszamy ze sobą w niewielkim pojemniczku lub miseczce. Produkt wystarczy na kilka użyć. Wymieszaną miksturę dokładnie rozprowadzamy na ustach za pomocą palca lub szczoteczki do włosów z miękkim włosiem. Po 10 minutach produkt możemy zjeść. Peeling do ust z miodu stosowany regularnie przynosi bardzo dobre efekty. Można go wykonywać codziennie.
Cukier jest składnikiem również innego kosmetyku — domowego peelingu do ust z olejem kokosowym, który idealnie nawilża i chroni usta przed pierzchnięciem. Podobnie jak w przypadku miodowego peelingu, wystarczy połączyć łyżeczkę oleju z łyżeczką cukru, a wymieszaną miksturę nałożyć na wargi. Po kilku minutach (5-10) zlizujemy maseczkę do ust.