Peeling kawowy. Przepis na peeling z kawy
18.09.2018 19:09, aktual.: 16.04.2019 13:00
Zalogowani mogą więcej
Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika
Peeling kawowy powinien być regularnie stosowany, aby w pełni zaobserwować działanie kawy na skórę. Właściwości kofeiny w kawie zdziałają cuda. Wypróbuj kosmetyki DIY na bazie kawy. Zrób peeling z kawy.
Peeling kawowy – właściwości
Peeling kawowy jest cenionym kosmetykiem, którego nie warto kupować w drogerii. Bez problemu przygotujesz go sama, a wspaniały zapach kawy pobudzi do działania o poranku każdego. Właściwości kawy są powszechnie wykorzystywane w kosmetyce, zarówno do pielęgnacji twarzy, jak i ciała.
To kofeinie zawdzięczamy świetne efekty peelingu kawowego. Najlepsza będzie kawa naturalna, którą możesz mielić porcjami na bieżąco. Peeling kawowy pobudza do pracy naczynia krwionośne, pachnąc przy tym obłędnie. Usprawnia mikrokrążenie, zatrzymuje na dłużej witaminę C w skórze, działa antyzapalnie, przeciwbakteryjnie, usuwa martwy naskórek, poprawia koloryt skóry, zapobiega powstawaniu żylaków.
Po zastosowaniu peelingu z kawy skóra staje się widocznie czystsza, gładsza, bardziej napięta, jędrna, a nowe nierówności nie tworzą się pod skórą dzięki rozbijaniu i spalaniu tłuszczu podczas regularnej aplikacji domowego kosmetyku.
Peeling kawowy – przepis na domowy kosmetyk
Peeling kawowy do ciała warto robić nawet co drugi dzień, a przy systematycznym używaniu kosmetyku DIY można zmniejszyć nieco częstotliwość. Na skórę nakłada się go dłonią pod prysznicem, masując kolistymi ruchami problematyczne obszary z cellulitem.
Peeling kawowy zmywa się chłodną wodą bez problemu, trzeba tylko zadbać o dokładne usunięcie go z ciała, żeby nie pobrudzić ręcznika ani ubrania żadnym ze składników. Odświeżona skóra bez niedoskonałości, potraktowana naturalnym filtrem UV, podziękuje nam szybko za poprawę jej stanu. Procesy starzenia zwalniają, wolne rodniki zostają zwalczone, a oznaki zmęczenia znikają.
Jak zrobić w domu peeling kawowy o działaniu drenującym i antycellulitowym? Nic prostszego! Posiadaczkom wrażliwego naskórka polecamy możliwie jak najdrobniej zmielone ziarna kawy, dzięki czemu skutecznie zapobiegniemy nieestetycznym zaczerwienieniom i podrażnieniom.
- Wystarczy, że zaparzysz w kubeczku stosunkowo mocną kawę, przykładowo z 4 dużych łyżek zmielonej kawy, zalanych niewielką ilością wrzątku.
- Wystudź miksturę.
- Kolejno przełóż przecedzone już fusy z kawy do większej miseczki i połącz, mieszając, z 1 dużą łyżką ulubionego oleju roślinnego oraz przyprawą, która dodatkowo spala tłuszcz. Idealnie sprawdzi się w tej roli pieprz cayenne bądź cynamon, jeśli odpowiada ci jego zapach. Dodaj maksymalnie 1 małą łyżeczkę sproszkowanej przyprawy, a krążenie przyspieszy.
Naskórek będzie bardziej miękki w dotyku i lepiej ukrwiony, co szybko staje się widoczne gołym okiem.
Peeling kawowy jest gotowy do użycia od razu po porządnym wymieszaniu składników. Jeśli masz więcej czasu, możesz nie tylko wykonać masaż na problematycznych rejonach ciała dotkniętych pomarańczową skórką, ale również zawinąć je folią spożywczą i zmyć po kwadransie. Wspomoże to działanie kawy.