UrodaPeeling w kilku odsłonach

Peeling w kilku odsłonach

Peeling w kilku odsłonach
28.03.2008 15:00, aktualizacja: 03.04.2008 16:53

Złuszczanie jest doskonałym sposobem na poprawienie struktury i kolorytu skóry. Gdy wierzchnia część naskórka zalega na jego powierzchni, twarz wydaje się mieć nieładny koloryt, a skóra ma skłonność do zanieczyszczeń. Stosując peeling, w szybki sposób uzyskasz poprawę wyglądu.

Złuszczanie jest doskonałym sposobem na poprawienie struktury i kolorytu skóry. Gdy wierzchnia część naskórka zalega na jego powierzchni, twarz wydaje się mieć nieładny koloryt, a skóra ma skłonność do zanieczyszczeń. Stosując peeling, w szybki sposób uzyskasz poprawę wyglądu.

Jak działa peeling?

Dzięki zastosowaniu peelingu wierzchnia warstwa naskórka zostaje złuszczona, a na jej miejsce odbudowuje się nowa, młodsza i bardziej elastyczna.

Ścierając wierzchnią – rogową – warstwę naskórka, usuwasz obumarłe komórki skóry. Skóra staje się oczyszczona, gładka i świeża. Dla równowagi u podstawy naskórka tworzy się grupa komórek tworzących z czasem nową ich warstwę. Uzupełnia ona brakujące komórki, dzięki temu skóra cały czas się odnawia, a grubość twojego naskórka zawsze pozostaje taka sama.

Za co cenimy peeling?

· oczyszcza i zmniejsza widoczność porów,
· ułatwia wchłanianie aplikowanych kosmetyków,
· zmniejsza przebarwienia,
· wygładza, spłyca blizny, wyrównanie nierówności skóry,
· przygotowuje skórę do nałożenia samoopalaczy,
· redukuje drobne i głębsze zmarszczki.

Polecamy mikrodermbrazję Lipopeel fimy Vichy. Zawiera ona mikrokryształki glinu, będące 150 razy bardziej efektywne niż w tradycyjnych peelingach. Cząsteczki ścierające komórki naskórka, wygładzają skórkę pomarańczową i w połączeniu z masażem umożliwiają drenaż skóry.

Rodzaje peelingów:

· Peeling fizyczny – z drobinkami, najbardziej popularny. Ściera naskórek dzięki zawartym w kosmetyku drobinkom łupin orzecha, pumeksu lub drobinek pestek owoców. Złuszczanie odbywa się dzięki pocieraniu drobin o skórę.
· Peeling chemiczny – w kremie. Dzięki swojemu składowi chemicznemu kosmetyk rozpuszcza rogową warstwę naskórka.

Przeciwwskazania stosowania peelingów z trącymi drobinkami dotyczą skór z problemami unaczynienia (tzw. pajączkami) oraz trądzikiem z wypryskami ropnymi. Przy takim typie cer dozwolone jest stosowanie jedynie peelingów chemicznych.

Skóry normalne i suche peeling powinny stosować dwa do czterech razy w miesiącu. Cery tłuste i mieszane mogą wykonywać zabieg nawet co cztery dni, jeśli to pomaga w jej oczyszczaniu. Najlepiej zrobisz, jeśli sama ocenisz potrzeby swojej skóry i ustalisz optymalną częstotliwość złuszczania swojej cery.

Jeśli chcesz utrzymać swoją skórę w dobrej kondycji niezależnie od rodzaju cery, stosuj peeling, dostosuj tylko częstotliwość zabiegu do swojej cery. Już po pierwszym zastosowaniu zauważysz poprawę wyglądu skóry.

WIĘCEJ NA
CELLULIT STOP

Źródło artykułu:WP Kobieta