FitnessPiękne ramiona - skuteczne zabiegi na pelikany

Piękne ramiona - skuteczne zabiegi na pelikany

Piękne ramiona - skuteczne zabiegi na pelikany
Anna Bator

19.06.2018 15:17, aktual.: 15.07.2018 16:24

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Pelikany, czyli wiotka i wisząca skóra na ramionach, to zmora wielu kobiet. Możesz je pokochać albo stanąć z nimi do walki. Podpowiadamy, w jaki sposób szybko i efektownie pozbyć się pelikanów.

Jak powstają pelikany?

Pelikany dotykają kobiet i mężczyzn w różnym wieku. Mogą pojawić się z wiekiem, kiedy skóra traci elastyczność i jędrność, jednak można je zaobserwować również u młodych osób. Szczególnie narażone są kobiety z nadwagą, nieuprawiające sportu, jak również te, które w krótkim czasie gwałtownie schudły.

Pojawienie się pelikanów, a więc wiotkiej skóry na ramionach, może oznaczać także nieodpowiednią dietę, odwodnienie skóry a nawet zaburzenia hormonalne. W takich sytuacjach, oprócz bezpośredniej walki ze skutkiem, czyli pelikanami, należy przyjrzeć się swojemu stylowi życia oraz skonsultować się ze specjalistą w celu przeprowadzenia niezbędnych badań.

Popularne zabiegi na obwisłe ramiona

Jeśli pelikany to problem, który dotknął również ciebie, wypróbuj popularne zabiegi przywracające jędrność skóry na ramionach.

  • Zabieg falami radiowymi thermage - jego zadaniem jest lifting oraz odmłodzenie skóry, także na ramionach. Dzięki falom, głębokie warstwy skóry zostają podgrzewane do wysokiej temperatury. Wszystko po to, aby pobudzić włókna kolagenowe do produkcji kolagenu. Minusem tego zabiegu jest czas. Aby efekt był widoczny, potrzebna jest seria zabiegów w odstępach czasowych.
  • Lipoliza -jest bardzo skuteczną metodą w walce z pelikanami. Proponowana jest zwłaszcza osobom z nadwagą, których problemem są otłuszczone ramiona. Lipoliza polega na rozbijaniu komórek tłuszczu. W wielu salonach wykonywana jest w formie iniekcyjnej, czyli zastrzykami. Sam zabieg nie jest bolesny, choć wiele kobiet skarży się na krótkotrwałe opuchnięcie ramion po zabiegu lipolizy iniekcyjnej.
  • Karboksyterapia - podobnie jak iniekcyjna lipoliza, walczy z pelikanami od wewnątrz. Zabieg polega na aplikacji pod skórę dwutlenku węgla, którego zadaniem jest stymulacja włókien kolagenowych. Celem karboksyterapii jest przywrócenie skórze elastyczności poprzez jej naciągnięcie.
  • Nici liftingujące - zabieg przeznaczony jest dla osób z mocno widocznymi pelikanami, wiotkością skóry, szczególnie dla skóry dojrzałej. Polega na wprowadzeniu pod skórę specjalnych nici, których zadaniem jest stworzenie stelażu dla tkanek. W efekcie napręża i unosi on skórę, dając widoczną poprawę jędrności.
  • Liposukcja - jest skutecznym, choć bardziej inwazyjnym zabiegiem, dającym, bez wątpienia, bardzo dobre efekty. Liposukcja to odsysanie tłuszczu i zalecana jest głównie osobom z nadwagą, mającymi problem z pelikanami na skutek otłuszczenia ramion. Zabieg polega na wprowadzeniu pod skórę specjalnej substancji rozpuszczającej tłuszcz, następnie jego odessaniu przez specjalną aparaturę.

Jak uniknąć wiotkości skóry? Ćwiczenia przeciw pelikanom

Trudno jest uniknąć wiotkości ramion, zwłaszcza, jeśli wynika ona z naturalnego procesu starzenia się skóry. Możesz jednak go opóźnić dzięki odpowiedniej diecie i nawodnieniu organizmu. Za smukłe ramiona w znacznej mierze odpowiada ruch.

W tym wypadku postaw na ćwiczenia z hantlami, rozciąganie ramion, a także na pompki. Korzystnie na skórę ramion (i nie tylko) wpłynie skakanka. Jeśli wolisz spokojniejsze ćwiczenia, wybierz trening z gumą oporową.

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (5)