Lipoliza iniekcyjna - efekty i cena lipolizy iniekcyjnej
Lipoliza iniekcyjna jest często stosowaną metodą usuwania tłuszczu z różnych partii ciała. To metoda bezinwazyjna, więc często stosuje się ją jako alternatywę dla tradycyjnej liposukcji.
Lipoliza iniekcyjna - czym jest?
Lipoliza iniekcyjna to bezoperacyjny zabieg, w wyniku którego z organizmu usuwany jest nadmiar tkanki tłuszczowej. Często jest on mylony z liposukcją, jednak liposukcja to zabieg inwazyjny, w którym tłuszcz jest odsysany z organizmu. Liposukcja wymaga długiego okresu rekonwalescencji i powoduje zniekształcenia na skórze, jednak jej efekty widoczne są od razu.
Zabieg lipolizy iniekcyjnej służy do modelowania sylwetki i usuwania tłuszczu, który został nagromadzony w konkretnym miejscu. Polega na wstrzyknięciu w otłuszczone miejsca fosfatydylocholiny, czyli wyciągu z soi oraz deoksycholatu, czyli soli żółciowej. W wyniku lipodestrukcji rozpuszczane są komórki tłuszczowe, a zbędny tłuszcz transportowany jest do wątroby i usuwany w procesie metabolicznym.
Lipoliza iniekcyjna - efekty
Lipoliza iniekcyjna tylko w niektórych przypadkach może być alternatywą dla liposukcji. Zabieg zalecany jest przede wszystkim dla osób szczupłych, które chcą pozbyć się zbędnego tłuszczu z konkretnej partii ciała. Lipoliza iniekcyjna umożliwia usunięcie zaokrąglonego brzucha, tłuszczu na udach, ramionach i kolanach, wałeczków na plecach oraz fałdek pod pośladkami. To także idealny sposób na cellulit, ponieważ po zabiegu skóra staje się gładka i bardziej sprężysta.
Bardzo szybko zauważono, że zabieg lipolizy może być stosowany również na inne partie ciała. Popularna stała się lipoliza iniekcyjna podbródka, która stosowana jest w celu usunięcia tzw. podwójnego podbródka. Za pomocą zabiegu redukowane są również worki pod oczami oraz tzw. chomiki, czyli nadmiar tłuszczu na policzkach.
Lipoliza iniekcyjna w medycynie
Lipoliza iniekcyjna znalazła również swoje zastosowanie w medycynie. Stosuje się ją przede wszystkim do leczenia tłuszczaków, czyli łagodnych nowotworów tkanki łącznej. Chociaż w początkowej fazie nie są groźne, powinny zostać jak najszybciej usunięte. Lipoliza iniekcyjna powoduje ich stopniowy zanik oraz likwidację.
Jednocześnie warto wspomnieć, że zabiegu lipolizy iniekcyjnej powinny unikać kobiety w ciąży oraz karmiące piersią, osoby z cukrzycą, padaczką, ostrymi stanami zapalnymi, niewydolnością wątroby i nerek oraz cierpiące na zaburzenia krzepliwości krwi i zaburzenia immunologiczne. Lipoliza iniekcyjna nie może być stosowana również u osób mających alergię na soję lub jaja.
Lipoliza iniekcyjna - cena
Aby uzyskać efekty lipolizy iniekcyjnej, konieczne jest przeprowadzenie 3-4 zabiegów w odstępie około miesiąca. Dodatkowo, zabieg powinien być połączony z ćwiczeniami fizycznymi oraz odpowiednią dietą. Cena lipolizy różni się w zależności od miejsca zastosowania. Koszt lipolizy iniekcyjnej podbródka to około 100 złotych, w przypadku brzucha będzie to już 200 złotych, a cena lipolizy ud waha się między 400 a 500 złotych. Cena może zależeć od kliniki i miasta, w którym jest wykonywana.