Trwa ładowanie...
Artykuł sponsorowany

Piękne stopy bez kurzajek

Kurzajki to odwieczny problem niejednej z nas. W czasach, gdy każdego dnia walczymy o perfekcyjny wygląd, świetną formę i spełnienie w różnych dziedzinach życia, uciążliwy wirus może nam to znacząco utrudnić. Kurzajki to nie tylko problem natury estetycznej, ale również dyskomfort i ból. Przekonajmy się, jak sobie z nim poradzić.

Share
Piękne stopy bez kurzajek
Źródło: Shutterstock.com
d17r8v6

Czym są kurzajki?

Kurzajki zna niejedna z nas. Wywoływane przez wirusy, objawiają się na skórze w postaci brodawek. Bardzo łatwo możemy się nimi zarazić, głównie przez bezpośredni dotyk. Często jednak zdarza się, że nawet zwykłe muśnięcie miejsca, które wcześniej było dotykane przez osobę z wirusem, może wywołać u nas zakażenie. Kurzajki to nie tylko nieestetyczne punkty na skórze, ale zdarza się, że i przyczyna bólu. Przekonajmy się, jak w szybki sposób możemy się ich pozbyć.

Sposoby domowe

Kurzajki to problem, który znały już nasze prababcie. Jak na wiele dolegliwość, również i na tę miały swoje domowe sposoby. Jednym z nich było przykładanie w miejscu kurzajki żółtego mleczka z łodygi jaskółczego ziela kilka razy w ciągu dnia. Naturalny wyciąg zawarty w roślinie działał odkażająco i usuwał dotknięte chorobą miejsce. Ponieważ była to jednak brudząca substancja, posmarowane miejsce należało zalepić plastrem. Inną stosowaną metodą była kuracja czosnkowa. Zgnieciony czosnek przykładało się na kurzajkę i zaklejało plastrem. Taki opatrunek należało zmieniać cztery razy dziennie. Powyższe sposoby były być może skuteczne, jednak przy obecnym tempie życia, kiedy pragniemy być aktywne i zmagamy się codziennie z wieloma zadaniami, są one dla nas nadzwyczaj niekomfortowe.

Profesjonalne wsparcie

W dobie, gdy świat pędzi do przodu, a my pragniemy wykorzystywać każdą wolną chwilę i czuć się przy tym w pełni atrakcyjnie, warto sięgnąć po sprawdzone, profesjonalne środki, które nie tylko szybko, ale i skutecznie zlikwidują problem kurzajek. Przykładem są specjalistyczne plastry Salvequick z linii Foot Care, które likwidują kurzajki w sposób bezpieczny, bezbolesny i przede wszystkim nieinwazyjny. Możemy więc zapomnieć o bolesnych czy niezbyt komfortowych kuracjach, jednocześnie zapobiegając rozprzestrzenianiu się kurzajek. Plastry są dyskretne, zabezpieczają nas przed dalszą infekcją. Ponadto mają wygodne opakowanie, dzięki czemu możemy mieć je zawsze przy sobie.

d17r8v6

Podziel się opinią

Share
d17r8v6
d17r8v6