Pieniądze się ich nie trzymają. Cztery znaki zodiaku na liście

Pieniądze się ich nie trzymają. Cztery znaki zodiaku na liście

Niektóre znaki wręcz brzydzą się pieniędzmi
Niektóre znaki wręcz brzydzą się pieniędzmi
Źródło zdjęć: © Adobe Stock
02.08.2023 11:21, aktualizacja: 02.08.2023 11:37

Sprawy materialne nie są dla nich najważniejsze. Wolą korzystać z życia, niż brać udział w wyścigu szczurów. Mają nadzieję na lepsze i wierzą, że zawsze "jakoś to będzie". Oto znaki, nad którymi pieniądze nie mają władzy.

Nie zawsze chodzi o to, że pieniądze się ich nie trzymają… Chociaż i tak bywa. Baran, Rak, Wodnik i Ryby nie chcą, aby pieniądze zdominowały ich świat. Owszem, warto je mieć, ale tylko po to, aby z nich korzystać. Przedstawiciele tych znaków – nawet jeśli dojdą do wielkiego majątku – nigdy nie zapominają o tym, co jest w życiu najważniejsze. Pieniądze nigdy nie są dla nich celem, co najwyżej drogą… albo po prostu środkiem, dzięki któremu można kupić przyjemności.

Baran chce żyć po swojemu

Osoby urodzone w znaku Barana nie mają zwykle problemu z zarabianiem pieniędzy. Są bardzo utalentowane, bystre i łatwo uczą się nowych rzeczy. Niestety, szybko się nudzą, więc nie są materiałem na pracoholików ani lojalnych pracowników! Baran wiecznie chce próbować czegoś nowego, dlatego często zmienia zdanie, zawód i miejsce zatrudnienia. Nie ma problemu z zaczynaniem od nowa (nawet od zera), bo najważniejsze jest dla niego szczęście i wolność. Baran nie pozwala, aby pieniądze go definiowały. Jeśli są, to dobrze, a jeśli nie – wszystko jakoś samo się ułoży.

Rak ma zupełnie inne priorytety

Praca nie jest ważna dla Raka, który zwykle realizuje się na zupełnie innym gruncie. To znak niezwykle czuły, empatyczny i rodzinny. Bliscy są dla niego najważniejsi, dlatego potrzebuje dużo wolnego czasu, który mógłby im poświęcić. Szkoda byłoby mu czasu na pięcie się po szczeblach kariery w korporacyjnym kieracie. Osoby urodzone w znaku Raka lubią pracować z ludźmi i dla ludzi, dlatego często wybierają gorzej płatne zawody, które jednak pozwalają mu się rozwijać. Rak czuje się szczęśliwy, jeśli praca nie jest tylko pracą, ale daje również poczucie misji. Wypłata schodzi wówczas na dalszy plan.

Wodnik chętnie rozdaje, co zarobił

Wodnik to kolejny znak, który nie ceni sobie zbyt wysoko pieniędzy, bo zawsze wybiera wolność. Jako urodzony idealista oraz osoba wyjątkowo uduchowiona na tle zodiaku, Wodnik nie chce, aby ograniczały go sprawy materialne. Zresztą, chętnie wybiera zawód, który mniej kojarzy się z wysokimi zarobkami, a bardziej z powołaniem. Wodniki lubią uczyć siebie i innych, zostają naukowcami, badaczami, odkrywcami. Jeśli cieszą się powodzeniem, chętnie się nim dzielą. Angażują się w działalność charytatywną, wyświadczają też wiele przysług, nie oczekując niczego w zamian.

Artystyczne Ryby brzydzą się pieniędzmi

Może to nie do końca prawda, ale sami przedstawiciele Ryb najchętniej tak właśnie opisaliby swój stosunek do pieniądza. Nie podoba im się to, że są uzależnieni od spraw materialnych. Gdyby mogli, wybraliby absolutną wolność – od pieniędzy, społeczeństwa, ludzkich opinii. Przedstawiciele Ryb to artystyczne dusze, wielcy indywidualiści i idealiści. Często wykonują zawody twórcze, gdzie trudno o płynność finansową, więc są przyzwyczajeni do tego, że z pieniędzmi bywa krucho. Nie martwią się jednak tym, bo wierzą, że kiedyś będzie lepiej. W przypadku problemów korzystają z pomocy rodziny.

Zapraszamy na grupę FB – #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (20)
Zobacz także