Trwa ładowanie...

Pierwszy krok pielęgnacji skóry – oczyszczanie!

Cera normalna, sucha, wrażliwa, tłusta czy mieszana, te wszystkie rodzaje wymagają regularnego stosowania trójetapowego programu, a więc: oczyszczania, tonizowania i nawilżania. Dzięki niemu skóra pozostaje czysta, zdrowa i odżywiona...

Share
Pierwszy krok pielęgnacji skóry – oczyszczanie!Źródło: Jupiterimages
d2othoz

Cera normalna, sucha, wrażliwa, tłusta czy mieszana, te wszystkie rodzaje wymagają regularnego stosowania trójetapowego programu, a więc: oczyszczania, tonizowania i nawilżania. Dzięki niemu skóra pozostaje czysta, zdrowa i odżywiona...

Oczyszczanie jest to pierwsza część trójetapowego programu pielęgnowania twarzy. Skórę należy oczyścić rano, a następnie powtórzyć tę czynność wieczorem, aby zmyć z niej nagromadzony w ciągu dnia, głęboko wbity w pory brud i tłuszcz. Kosmetyki oczyszczające odgrywają także niezwykle ważną rolę w walce ze zmarszczkami, ponieważ po jej zastosowaniu skóra łatwiej przyjmuje preparaty nawilżające i ujędrniające. Nie zapominaj o oczyszczaniu szyi. Jej skóra wymaga takiej samej dbałości jak skóra twarzy. Najczęściej właśnie na szyi widoczne są pierwsze oznaki starzenia się.

Jaki kosmetyk nawilżający jest najlepszy dla twojej cery?

CERA NORMALNA – płynne kremy (mleczka) lub ich nieco gęstsze wersje (śmietanki)

d2othoz

CERA SUCHA – śmietanki lub mleczka odżywcze

CERA MIESZANA LUB TŁUSTA – lekkie śmietanki lub mleczka; kosmetyki oczyszczające o działaniu leczniczym, którymi należy przemywać pokryte wypryskami miejsca

CERA WRAŻLIWA – kosmetyki oczyszczające dla tego typu skóry. Uwaga: bezwzględnie należy unikać mydła!

Jak prawidłowo oczyszczać cerę?

  1. Odgarnij włosy z twarzy. Wygodniej będzie, jeśli zwiążesz je z tyłu lub owiniesz ręcznikiem. Ubranie nie powinno przeszkadzać w oczyszczaniu szyi i właśnie dlatego najlepiej przeprowadzać ten zabieg rano i wieczorem.
  1. Wybierz odpowiedni dla twojej cery kosmetyk oczyszczający i małymi okrężnymi ruchami, rozmasuj go czubkami palców na twarzy i szyi, aby oczyścić skórę z kurzu i innych zanieczyszczeń. Szczególną uwagę zwróć na strefę T (środkową część twarzy: czoło, nos i brodę) oraz skórę tuż przy linii włosów, tam bowiem gromadzi się nawięcej tłuszczu i brudu. Wykonuj masaż delikatnymi, lekkimi ruchami, aby nie podrażnić skóry.
  1. Jeśli używasz kosmetyku rozpuszczalnego w wodzie, dokładnie spłucz twarz i szyję - najlepiej letnią wodą. Ciepła oczyszcza wprawdzie cerę tłustą, ale może podrażnić skórę suchą i wrażliwą. Gorąca woda natomiast bardzo często wywołuje pękanie naczynek.
  1. Jeśli wybrałaś kosmetyk oczyszczający rozpuszczalny w olejku, to chusteczką higieniczną delikatnie zbierz z twarzy tłuszcz i brud. Staraj się nie naciągać skóry. Zmieniaj chusteczki, dopóki pozostaje na nich ślad zabrudzenia, bo w przeciwnym razie z powrotem wmasujesz zanieczyszczenia w otwarte pory.
  1. Sprawdź, czy kosmetyk został całkowicie usunięty, ponieważ wszelkie pozostałości będą nadal działać na skórę i ją wysuszać. Delikatnie osusz czystym ręcznikiem skórę na twarzy i szyi.

Alergiczki, uważajcie! Nim kupisz kosmetyk oczyszczający, tonik czy krem nawilżający, przetestuj produkt. Wetrzyj odrobinę preparatu w skórę za uchem i po 24. godzinach sprawdź, czy nie doszło do reakcji alergicznej. Jeśli dobierasz produkty z różnych linii kosmetycznych, przetestuj je w ten sam sposób.

(bb)

d2othoz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2othoz
d2othoz