Pies goni za swoim ogonem? Bardzo zły znak

Pies goni za swoim ogonem? Bardzo zły znak

Co oznacza, gdy pies gania za swoim ogonem?
Co oznacza, gdy pies gania za swoim ogonem?
Źródło zdjęć: © Adobe Stock | fanatka_horses
08.08.2023 16:06, aktualizacja: 19.01.2024 16:16

Psy nie potrafią mówić, jednak dzięki konkretnym zachowaniom są w stanie się z nami komunikować. Okazuje się, że to, co często wydaje nam się niewinną zabawą, bywa ważnym sygnałem, którego przeoczenie może przynieść ból i cierpienie naszemu pupilowi.

Kiedy widzimy, że pies gania swój ogon, wydaje nam to się dość zabawne. Niestety często błędnie to odczytujemy. Jak w takim razie interpretować, gdy nasz pupil zachowuje się w ten sposób? Odpowiadamy.

Dlaczego pies gania swój ogon?

Psy potrzebują nie tylko spacerów, ale również zabawy. Zdarza się, że ganiają swoje ogony. Zachowujące się w ten sposób zwierzaki często bawią swoich właścicieli. Czy tego typu aktywność to coś, co powinno nas martwić? Okazuje się, że czasami tak.

Kiedy nasi czworonożni przyjaciele robią to sporadycznie, możemy spać spokojnie. Warto jednak zwrócić uwagę, gdy nasz zwierzak gania swój ogon regularnie. W ten sposób może dawać nam jasny sygnał, że dzieje się z nim coś niedobrego.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Tego typu zachowanie może sugerować, że nasz pies ma problemy zdrowotne. Zachowując się w ten sposób, chce na swój własny, trochę nieudolny sposób, pomóc sobie w uśmierzeniu bólu. W końcu zwierzaki nie są w stanie powiedzieć nam, co konkretnie im dolega.

Bywa, że ganiając swój ogon nasz psi przyjaciel, chce także rozładować swoje emocje. Przez tzw. syndrom szczęśliwego ogona, z którym boryka się wiele zwierzaków, może niestety ranić swoje ciało.

Jak poradzić sobie z psem ganiającym swój ogon?

Gonienie ogonka warto zwalczyć już w zarodku, niezależnie od tego, czy zdarza się to często, czy tylko sporadycznie. Kiedy zwierzak zrozumie, że podoba mu się tego typu zachowanie i nie jest za nie karany, może to robić w sytuacjach, które nie są nam za bardzo na rękę, np. podczas spaceru.

Gdy zauważymy, że nasz pupil zaczyna podążać za swoim ogonem, powinniśmy zrobić wszystko, by przerwać to zachowanie. Możemy zacząć się z nim bawić, tak, aby zajął się zupełnie czymś innym. Warto także ukryć kilka smaczków w specjalnie przygotowanej do tego misce edukacyjnej. To ćwiczy nie tylko cierpliwość zwierzaka, ale także jego umysł.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was! Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (22)
Zobacz także