ycipk-3ad5qr

Poczuj się młodsza — najskuteczniejsze sera do twarzy dla cery dojrzałej

W każdym wieku skóra kobiety zmaga się z określonymi problemami. Przez większość życia wydaje nam się, że to młodzieńcze niedoskonałości są najgorsze. Tymczasem cera dojrzała to często kilka problemów skumulowanych równocześnie. Jakie kosmetyki dla takiej cery są skuteczne?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Serum do twarzy to najbardziej skoncentrowana postać kosmetyków pielęgnacyjnych
Serum do twarzy to najbardziej skoncentrowana postać kosmetyków pielęgnacyjnych (iStock.com, Fot: iStock)
ycipk-3ad5qr

Ukierunkowana pielęgnacja cery dojrzałej – nie lada wyzwanie

Jak działa skuteczny kosmetyk odmładzający? Regeneruje skórę, ujędrnia i wzmacnia jej strukturę, wygładza zmarszczki. Efektem jest wygląd młodszy nawet o kilka lat. Im większe problemy skóry, tym trudniej jest nad nimi zapanować. Potrzebna jest ukierunkowana pielęgnacja, dobrze dobrany kosmetyk o odpowiedniej sile działania. Tu sprawdzają się sera i eliksiry przeciwdziałające procesom starzenia skóry. Wiele kosmetyków jest określanych jako cudowne środki "na wszystko". Niestety cera dojrzała jest bardziej wymagająca. Lekki krem odżywczy – ok, ale tylko na dzień i tylko wtedy, kiedy na noc wklepujemy bogatszą formułę. Nie warto oczekiwać, że krem równocześnie zredukuje zmarszczki.

Osoby, które wybierają kosmetyki naturalne, chętnie sięgają po skoncentrowane, naturalne kosmetyki.

ycipk-3ad5qr
iStock.com
Podziel się

Skuteczna pielęgnacja wymaga kompleksowego podejścia

Nawet po 40 roku życia niektóre kobiety mają już głębokie zmarszczki. Nic nie zastąpi regularnej pielęgnacji i systematycznego wklepywania kremu. Jeśli o tym zapominałaś, poza najskuteczniejszymi zabiegami w salonie kosmetycznym, może ci pomóc dobrze dobrany zestaw kosmetyków. Krem, krem na dzień i serum, a do tego koniecznie dobry tonik. Z takim zestawem masz szansę zredukować nawet głębokie zmarszczki w dużym stopniu.

ycipk-3ad5qr

Jedną z najwidoczniejszych oznak starzenia się skóry, poza samymi zmarszczkami, jest utrata jędrności skóry, a owal twarzy widocznie się zaciera.

Skutecznym sposobem na poprawę wyglądu w takim wypadku są na przykład kosmetyki z wyciągiem z rokitnika.

ycipk-3ad5qr

Do zadań specjalnych dla cery dojrzałej – najlepsze kosmetyki

Jednym z rozwiązań konkretnych problemów skóry kobiet dojrzałych są korektory i reduktory. Różnią się od innych skoncentrowanych serów i eliksirów sposobem aplikacji, która odbywa się punktowo. W miejscu gdzie zmarszczki lub bruzdy są najgłębsze, aplikujemy odpowiednią dozę kosmetyku, który intensywnie je spłyca. Systematyczne stosowanie podnosi skuteczność takich kosmetyków.

Fotolia
Podziel się

Oglądaj swoje ulubione programy za darmo na komputerze, telefonie i telewizorze! Sprawdź WP Pilot!

ycipk-3ad5qr
Polub WP Kobieta
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3ad5qr

ycipk-3ad5qr
ycipk-3ad5qr