Trwa ładowanie...
d1tifz2

Co zrobić, kiedy twoja skóra jest tak sucha, że aż boli?

Kiedy skóra staje się bardzo sucha, odczuwasz dyskomfort, czujesz pieczenie, a czasem nawet ból. To dotyczy najwrażliwszych miejsc np. skóry koło ust oraz najbardziej narażonych na chłód i wilgoć. Na przykład skóra wokół paznokci. Tu trzeba działać.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

Sucha skóra doskwiera wielu osobom, zwłaszcza kiedy kaloryfery mocno grzeją
Sucha skóra doskwiera wielu osobom, zwłaszcza kiedy kaloryfery mocno grzeją (Shutterstock.com)
d1tifz2

Dlaczego skóra wysycha bardziej zimą?

Najbardziej szkodzą skórze twarzy i dłoni pielęgnacja "za lekkim" kosmetykiem, zmiany temperatury i sezon grzewczy. Nie pomaga też gorąca kąpiel lub prysznic, które co prawda rozgrzewają, ale też usuwają naturalną barierę ochronną skóry. Nawilżający krem to nie wszystko, bo skóra wymaga nieco więcej uwagi, a przede wszystkim odżywienia i natłuszczenia.

Sezon grzewczy to duże wyzwanie dla suchej skory. Jednym ze sposobów na skuteczne działanie są kremy z zawartością komórek macierzystych. Komórki te połączone są często ze składnikami pochodzenia naturalnego, co zapewnia codzienną pielęgnację, chroni i stymuluje skórę do lepszej regeneracji.

Sucha skóra wygląda staro – jak temu zapobiec?

Wysuszona w górnych warstwach skóra skutecznie nas postarza. Czujemy się staro. Jak pielęgnować cerę zimą oraz czym różni się taka pielęgnacja od letniej i wiosennej? Odpowiedzią jest staranna, systematyczna pielęgnacja z dyscypliną godną wojska.

Krem na zimę – nie po każdym będziesz się błyszczeć!

Kluczowy dla suchej skóry zimą jest krem do twarzy i profilaktyczna pielęgnacja dłoni. Łatwiej zapobiegać przesuszeniu skóry, niż działać doraźnie, kiedy jest już źle. Jeśli krem to odżywczy, a nie tylko nawilżający. Kluczem są tutaj tzw. bogatsze formuły o kremowej konsystencji. Nie każdy o tym pamięta, ale wchłanianie się składników odżywczych kremu czy maseczki w skórę twarzy trwa maksymalnie 20 minut. Najlepiej sprawdzają się kosmetyki o bogatej formule, ale odpowiedniej dla naszej cery konsystencji. Nie bójmy się kremów półtłustych dla suchej skóry. Jeśli odpowiednio wcześniej zaczniesz praktykować nawet sporadyczne nakładanie takiego kremu, skutecznie opóźnisz procesy starzenia.

Domyślny opis zdjęcia na stronę główną Shutterstock.com
Domyślny opis zdjęcia na stronę główną (Shutterstock.com)

Nie zapominaj o dłoniach w zimowej pielęgnacji

Tak naprawdę wystarczy raz zapomnieć o posmarowaniu dłoni i iść do sklepu na zakupy. Niosąc siatki, nie schowasz rak do kieszeni, więc jeśli nie masz rękawiczek już po godzinie możesz zauważyć mocno wysuszona skórę dłoni, zadzierające się skórki przy paznokciach i spierzchnięta skórę.

    unsplash.com
(unsplash.com, Fot: Anna Yakimova)
icon info

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

d1tifz2

Podziel się opinią

Share
d1tifz2
d1tifz2