Blisko ludziPodczas całowania wszyscy robimy tak samo jedną rzecz! Naukowcy wiedzą dlaczego

Podczas całowania wszyscy robimy tak samo jedną rzecz! Naukowcy wiedzą dlaczego

Podczas całowania wszyscy robimy tak samo jedną rzecz! Naukowcy wiedzą dlaczego
Źródło zdjęć: © 123RF.COM
Paulina Brzozowska
18.07.2017 19:47, aktualizacja: 18.07.2017 20:49

Pocałunki z ukochaną osobą to zdecydowanie jedna z najprzyjemniejszych rzeczy na świecie. I chociaż można wyróżnić całe mnóstwo rodzajów buziaków, to okazuje się, że wszyscy w trakcie takowego robimy tak samo jedną rzecz. Potwierdziły to badania opublikowane w "Scientific Reports".

Grupa socjologów i psychologów z Uniwersytetu w Dhaka postanowiła sprawdzić, kto częściej inicjuje pocałunki i jaka jest ich cecha wspólna. W tym celu przepytali sto par, o to, jak pocałunki wyglądają w ich przypadku. Wyniki były całkiem zaskakujące.

Okazuje się bowiem, że mężczyźni inicjują pocałunek o 15 proc. częściej niż kobiety. Oprócz tego u wszystkich par powtórzył się jeden wzorzec. Chodzi o przechylanie głowy w jednym kierunku tak, by nie uderzyć się nosami. Okazuje się, że wszyscy badani przechylali głowy… w prawo!

Jednak nie jest to niepodważalna reguła! Dr Rezaul Karim, który prowadził badanie, przekonuje, że największe znacznie w tej kwestii ma nasza ręka przewodnia. Jeśli osoba jest leworęczna, przy pocałunku automatycznie będzie przekręcać głowę w lewo. Jeśli praworęczna, głowa powędruje na prawą stronę.

- To pierwsze badanie, które pokazuje różnice między płciami w kwestii inicjacji pocałunku. Według naszych badań aż 79 proc. pocałunków w badanej przez nas grupie wyszło od mężczyzn – mówi dr Karim w rozmowie ze "Scientific Reports".

Cóż, moje panie, może warto wziąć sprawy w swoje ręce i nieco zmienić te statystyki? Gwarantuję, że waszym facetom na pewno nie będzie to przeszkadzać!