Trwa ładowanie...

Pojawiła się w pracy z trzymiesięcznym dzieckiem. Dostała upomnienie

Posłanka Stella Creasy nie kryła zdziwienia i oburzenia za to, co ją spotkało. Dziecko spokojnie spało, zupełnie nie przeszkadzając obradom. To jednak nie wystarczyło, aby mama uniknęła kąśliwych uwag.

Share
Brytyjska posłanka upomniana za przyjście z dzieckiem Brytyjska posłanka upomniana za przyjście z dzieckiem Źródło: YouTube, Instagram, fot: UK Parliament, Stella Creasy
d43s2mu

Brytyjska polityk zabrała trzymiesięcznego synka na posiedzenie parlamentu. Kobieta dostała upomnienie, że do pracy absolutnie dziecka zabierać nie powinna. Głos w sprawie zabrała Izba Gmin, która zauważa, że w tej sprawie konieczne są regulacje przepisów, dotyczących pojawiania się matek z dziećmi w budynkach Parlamentu.

Posłanka z dzieckiem w parlamencie wywołała poruszenie. Kobieta nie szczędzi słów

Stella Creasy jest reprezentantką Partii Pracy. Niedawno za pomocą Twittera przekazała swoim obserwatorom oburzającą informację. Po swoim wystąpieniu w Pałacu Westminsterskim Creasy dostała wiadomość mailową, której treść udostępniła w sieci. Kilkoro posłów wyraziło swoje niezadowolenie z tego, że kobieta pojawiła się na obradach z dzieckiem. Trzymiesięczny synek Creasy podczas całego zebrania smacznie spał - jednak dla polityków sam fakt, że pojawiło się dziecko był wystarczający. Część stwierdziła, że jest to nieodpowiedzialne ze strony matki - przecież mogła na ten czas zatrudnić opiekunkę.

d43s2mu

- Wygląda na to, że matki w parlamencie są niewidzialne i niesłyszalne - stwierdziła na Twitterze Stella Creasy.

Niemowlę nie może przebywać w parlamencie?

Do sprawy odniosło się BBC informując o tym, że posłanka ma nadzieję, że przepisy zostaną jeszcze dokładnie przeanalizowane. Uważa też, że macierzyństwo nie powinno budzić tak złych reakcji w działaczach politycznych. Podkreślała również, że już wcześniej regularnie zabierała dzieci do pracy, a zwłaszcza w tym szczególnym czasie, kiedy jeszcze były karmione piersią.

Choć ten konkretny przypadek miał miejsce w Wielkiej Brytanii, matek-posłanek walczących o swobodną opiekę nad dziećmi jest znacznie więcej, w różnych zakątkach świata. Wiele kobiet zauważa też, że należy normalizować karmienie piersią w miejscach publicznych, co wciąż wywołuje wiele kontrowersji.

d43s2mu

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was! Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl.

Marcelina Zawisza nakarmiła dziecko w trakcie komisji zdrowia. Latos: Mam wielki szacunek dla takich pań

d43s2mu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d43s2mu
d43s2mu