Trwa ładowanie...
d2bi2xq

Polacy nie chcą patriotycznych ławek. Wolą pomóc niepełnosprawnym

Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak chce uczcić 100-lecie uzyskania niepodległości poprzez ustawienie multimedialnych Ławek Niepodległości promujących patriotyczne treści. Pomysł nie spodobał się obywatelom, którzy mają własną propozycję.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Polacy wolą uczcić 100-lecie niepodległości pomagając niepełnosprawnym
Polacy wolą uczcić 100-lecie niepodległości pomagając niepełnosprawnym (East News, Fot: AGENCJA SE)
d2bi2xq

W Internecie pojawiła się petycja nawołująca do zmiany formy upamiętnienia 100 rocznicy odzyskania niepodległości. Twórcy apelu nawołują do zastąpienia grających ławek zakupem 1000 wózków inwalidzkich. Podkreślają, że ich zdaniem, patriotyzm to nie tylko kamienne pomniki, ale realna pomoc potrzebującym:

"Do Ministra Obrony Narodowej Pana Mariusza Błaszczaka
Współczesny patriotyzm nie polega na budowaniu pomników, ale na tym, by wzajemnie sobie pomagać.
Zwracamy się do Ministra Obrony Narodowej Pana Mariusza Błaszczaka, aby porzucił pomysł stawiania ławeczek patriotycznych, a fundusze zarezerwowane na ten cel przeznaczył na zakup elektrycznych wózków inwalidzkich. Każdy wózek powinien mieć napis: "1000 wózków inwalidzkich na 100-lecie niepodległości Polski". Taki gest skierowany do osób niepełnosprawnych będzie dowodem nie tylko na empatię Pana Ministra, ale przede wszystkim będzie to gest nad wyraz patriotyczny. Ławki być może przetrwają dłużej niż wózki, lecz wdzięczność niepełnosprawnych jest bezcenna".

W komentarzach pod petycją internauci zwracają uwagę, na to, że projekt patriotycznych ławek jest niezwykle kosztowny. Wiele osób zaznacza, że bliska jest im wizja patriotyzmu obywatelskiego opierającego się na trosce o społeczeństwo i pomocy potrzebującym. Pod apelem do ministra Błaszczaka podpisało się prawie 2000 osób.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2bi2xq

Podziel się opinią

Share

d2bi2xq

d2bi2xq