Położnik zachwycił się imieniem dla dziewczynki. Mało kto je nadaje

Położnik docenił rzadkie polskie imię
Położnik docenił rzadkie polskie imię
Źródło zdjęć: © Adobe Stock | ola20

30.06.2023 10:07, aktual.: 30.06.2023 11:03

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wybór imienia dla dziecka to nie taka prosta sprawa. Zdaniem wielu rodziców powinno być nie tylko ładne, ale też coś znaczyć. Znany i popularny w mediach społecznościowych lekarz dzieli się swoimi spostrzeżeniami na temat oryginalnych imion dla maluchów.

Dr Wojciech Falęcki to aktywny w mediach społecznościowych ginekolog i położnik. Na swoim instagramie chętnie edukuje i pokazuje ludzką stronę pracy lekarza. Często dzieli się również przemyśleniami na temat modnych imion dla dzieci. Kto zna się na tym lepiej niż pan doktor, który pracuje na pierwszym froncie? To on pierwszy wita na świecie malutkie pacjentki i pacjentów.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Jakie imię dla dziewczynki? Najlepiej klasyczne

Niektórzy rodzice w wyborze imion dla dzieci wykazują się ułańską fantazją. Jednak moda na oryginalne i dziwne imiona powoli przemija, a do łask stopniowo powracają piękne, tradycyjne imiona. Dr Falęcki niedawno zamieścił na swoim instagramie zdjęcia, na których pokazał najnowszą pacjentkę, a następnie pochwalił rodziców za dobór wyjątkowego imienia. Jak sam napisał:

Po erze Helenek, Hań, Laurek, wczoraj spotkałem Celinę. Mam słabość do imion, które nie są często nadawane. No bo jak ktoś zawoła Antek lub Zuzia, to połowa przedszkola zareaguje. Szczęśliwie moje imię również jest mało popularne.

Co oznacza imię Celina? Same dobre rzeczy

Imię Celina nie tylko dobrze brzmi, niesie też za sobą pozytywne znaczenie. Pochodzi z języka łacińskiego i może zostać przetłumaczone jako "pochodząca z nieba" albo "pragnąca nieba". Celiny znane są z tego, że są delikatne, mają łagodne charaktery i pozytywne podejście do życia. Zawsze chętnie wysłuchają innych i udzielą im pomocy. Obdarzone tym imieniem kobiety wyróżnia empatia i artystyczna dusza. Pomimo swojej delikatności Celiny często posiadają wewnętrzną siłę i determinację. Potrafią być stanowcze i wytrwałe w dążeniu do celu.

Powraca moda na tradycyjne polskie imiona

W komentarzach szybko pojawiły się sugestie innych - kiedyś popularnych, choć obecnie zapomnianych imion. W licznych wpisach pojawiły się Basie, Anielki i Marcelinki. Sporą furorę zrobiła Florentynka, żeński odpowiednik imienia Florian – patrona strażaków. Imiona zalecane dla chłopców to np. Antek, Mieszko czy Cezary.

Zapraszamy na grupę FB – #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (110)
Zobacz także