Trwa ładowanie...
d3ufj46

Poniedziałek Światowym Dniem Makaronu

Przeciętny Włoch zjada w ciągu roku 26 kilogramów makaronu - trzy razy więcej
niż mieszkańcy innych krajów. Takie dane przedstawiono w niedzielę, w przeddzień Światowego Dnia
Makaronu (World Pasta Day).
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Poniedziałek Światowym Dniem Makaronu
(Jupiterimages)
d3ufj46

Przeciętny Włoch zjada w ciągu roku 26 kilogramów makaronu - trzy razy więcej niż mieszkańcy innych krajów. Takie dane przedstawiono w niedzielę, w przeddzień Światowego Dnia Makaronu (World Pasta Day). Celem tego dnia, ogłoszonego przez producentów produktu z całego świata, jest promocja konsumpcji makaronu jako dania zdrowego, zrównoważonego pod względem dietetycznym i ekonomicznego.

Główne tegoroczne obchody Światowego Dnia Makaronu, organizowanego już po raz 13., odbędą się w Rio de Janeiro w Brazylii.
Z zadowoleniem odnotowano, że w 2009 roku spożycie makaronu wzrosło zarówno w Europie, jak i na innych kontynentach. W ciągu 10 lat produkcja makaronu na świecie wzrosła zaś z 7 do 12 milionów ton.

Liczby dotyczące Włoch, światowego potentata w produkcji i konsumpcji, są imponujące. Każdego roku Włosi zjadają 1,5 miliona ton makaronu. Drugie tyle Italia eksportuje. Wartość eksportu do Chin wzrosła w zeszłym roku aż o 17 procent.

d3ufj46

We Włoszech festyny odbyły się już w niedzielę, największy - w Mediolanie z udziałem tysięcy osób. Pojawiły się z tej okazji nowatorskie przepisy. Jeden z najbardziej znanych kucharzy we Włoszech, Heinz Beck zaproponował osobliwą wersję tradycyjnego makaronu z pomidorami, choć ... bez pomidorów. Gotuje on makaron nie w zwykłej wodzie, lecz w przecierze z pomidorów, wyciśniętych przez płócienną ściereczkę.

POLECAMY: * MITY ŻYWIENIOWE*


d3ufj46

d3ufj46
d3ufj46