Polki często zakładają tak rajstopy. Nie wiedzą, że to duży błąd

Rajstopy pod spodniami to nie zawsze dobry pomysł
Rajstopy pod spodniami to nie zawsze dobry pomysł
Źródło zdjęć: © Adobe Stock

03.10.2024 16:42, aktual.: 03.10.2024 17:38

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wiele Polek, chcąc ochronić się przed zimnem, zakłada rajstopy pod spodnie. Okazuje się jednak, że ten popularny sposób może przynieść odwrotny efekt do zamierzonego.

Wraz z nadejściem chłodniejszych dni wiele kobiet sięga po sprawdzoną, choć tylko pozornie skuteczną metodę walki z zimnem – noszenie rajstop pod spodniami. Nie zawsze jednak gwarantują one dodatkową ochronę przed chłodem.

Okazuje się, że ta powszechna praktyka może przynieść efekt odwrotny do zamierzonego. Dlaczego? Kluczowe znaczenie ma rodzaj materiału, z którego wykonane są rajstopy.

Rajstopy pod spodnie – czy to naprawdę skuteczne?

Większość rajstop dostępnych na rynku produkowana jest z syntetycznych włókien, takich jak nylon, lycra czy elastan. Te materiały mają jedną poważną wadę – niemal całkowicie blokują przepływ powietrza. Oznacza to, że choć wydaje się, że dodatkowa warstwa zapewni nam ciepło, w rzeczywistości syntetyczne rajstopy mogą przynieść uczucie chłodu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Rajstopy nie przepuszczą bowiem ciepłego powietrza, które wytwarza się między nimi a spodniami, co prowadzi do sytuacji, w której zamiast ogrzewać, zatrzymują wilgoć, tworząc nieprzyjemny chłód.

© Materiały WP

Jakie materiały wybierać?

Rozwiązanie jest proste – wybierajmy naturalne materiały. Bawełniane rajstopy to doskonała alternatywa, ponieważ bawełna jest tkaniną oddychającą. Pozwala na swobodny przepływ powietrza, jednocześnie skutecznie izolując przed zimnem. Inną opcją są rajstopy wełniane, które również charakteryzują się świetnymi właściwościami termicznymi.

Co więcej, bawełniane rajstopy minimalizują ryzyko powstawania podrażnień czy uczuleń, na które wiele osób jest narażonych przy noszeniu syntetyków. Są również bardziej przyjazne dla skóry, zwłaszcza podczas długotrwałego noszenia.

Innym rozwiązaniem mogą być legginsy termoaktywne, które zostały stworzone specjalnie z myślą o izolacji ciepła i odprowadzaniu wilgoci.

Zapraszamy na grupę na Facebooku - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Źródło artykułu:WP Kobieta