Trwa ładowanie...
kobieta
09-10-2013 15:06

Poradnik przedślubny, czyli co powinna zrobić każda kobieta zanim wyjdzie za mąż

Czego powinniśmy zasmakować przed wyjściem za mąż, aby nie żałować i cieszy się długim stażem małżeńskim?

Poradnik przedślubny, czyli co powinna zrobić każda kobieta zanim wyjdzie za mążŹródło: 123RF
d2uyj9m
d2uyj9m

Jako małe dziewczynki często wyobrażałyśmy sobie moment ślubu – biała suknia z welonem, ukochany u boku i tłum gości. Czułyśmy się jak w bajce, ale potem czar prysł. Później bałyśmy się o naszą przyszłość, zastanawiałyśmy się, co przyniesie los. Czas zweryfikował i pokazał, czy wybór okazał się właściwy. Czego powinniśmy zasmakować przed wyjściem za mąż, aby nie żałować i cieszy się długim stażem małżeńskim?

1.Podróż w nieznane…

Podróż z siostrą lub najlepszą przyjaciółką to wspaniała przygoda. Oczywiście można ją zrealizować po wyjściu za mąż, ale wiele kobiet przyznaje, że podróż w damskim towarzystwie otwiera oczy, jest czymś intrygującym, daje poczucie swobody. Każda z nas powinna sobie pozwolić na takie małe szaleństwo.

2. Podróż z przyszłym mężem

Po drugie – obowiązkowo – dłuższa wyprawa ze swoim przyszłym współmałżonkiem. Każda z nas może pozwolić sobie na mały wypad podczas weekendu. Jednak dopiero tygodniowa podróż weryfikuje nasze zachowanie. Sprawdza, czy potrafimy wspólnie rozwiązywać problemy, zmagać się z dylematami, umiemy cieszyć się z tych samych rzeczy, czy podobnie wypoczywać.

3. Mieć złamane serce

Każda kobieta powinna przeżyć zawód miłosny. To nie tylko czyni cię silniejszą, ale pokazuje, że miłość nie zawsze jest piękna. Bo miłość to skomplikowane uczucie, które trzeba nieustannie pielęgnować.

d2uyj9m

4. Rzucić chłopaka

Rzucić chłopaka – chociaż na chwilę. Nieważne, jakie wywoła to w nas uczucia - przyjemne czy przykre – ale pozwoli nam być w danej chwili osobą, która podejmuje ostateczną decyzję – kończy związek. Czasami warto bronić swojego zdania.

5. Uporządkować swojej finanse

Powinnaś uporządkować swoje finanse. Zastanów się, jak dobrze ulokować środki pieniężne, gdyż gotówka może ci się przydać w najmniej oczekiwanym momencie. Tym sposobem będziesz również niezależna. Może został ci jeszcze kredyt do spłacenia? W miarę możliwości możesz dokonać wcześniej spłaty. Jeśli nie, to nie powinnaś obarczać budżetu męża tym wydatkiem.

6. Poznać oszczędności i zadłużenia przyszłego męża

Ciąg dalszy kwestii finansowych. Upewnij się, czy wiesz, czy twój narzeczony ma kredyt, zadłużenia, zobowiązania, itp. Możesz również zaczerpnąć wiedzy na temat jego oszczędności. Sprawa pieniędzy jest kwestią drażliwą, dlatego lepiej rozwiać wszelkie wątpliwości przed ślubem. Coraz większą popularnością cieszy się także intercyza.

7. Zamieszkać sama

Potrzebujesz też chwili oddechu. Musisz być samodzielna. Możesz zamieszkać ze współlokatorami, ale nie z rodzicami. Autonomia jest niesamowita. Żyjąc sama i w spokoju, bardziej docenisz w przyszłości obecność i bliskość drugiej osoby.

d2uyj9m

8. Zamieszkać ze swoim narzeczonym

Zdania na ten temat są podzielone. Jednak niektórzy eksperci twierdzą, że choć na miesiąc powinnaś zamieszkać ze swoim partnerem – przynajmniej „na próbę”. Ich zdaniem pozwoli to uniknąć rozczarowania w przyszłości.

9. Poddać się wakacyjnej przygodzie

Powinnaś przeżyć letni romans, który będziesz potem wspominać z wypiekami na twarzy. Warto poddać się wakacyjnej przygodzie lub chwili zapomnienia. Możesz zachować w pamięci miłe wspomnienia i tzw. dreszcz emocji. Jako mężatka będziesz potrafiła oprzeć się pokusie.

10. Nauczyć się gotować

Naucz się gotować, nie dlatego, żeby zaimponować przyszłemu mężowi, ale dla siebie. Uwierz, że praktyczna umiejętność gotowania zawsze się przydaje i znacznie ułatwia życie domowe.

11. Zaszaleć

Należy pozwolić sobie na małe szaleństwo. Krótkie wytłumaczenie - bo możesz i… powinnaś. Uśmiechasz się? Bardzo dobrze.

d2uyj9m

12. Pokłócić się

Powinnaś przeżyć przynajmniej jedną poważną kłótnię w waszym związku. Dobrze wiesz, że trzeba przez to przejść. Nauczysz się sztuki kompromisu i będziesz wiedziała, jak sobie radzić z problemami w przyszłości.

13. Umawiać się na randki

Musisz umawiać się na randki z różnymi mężczyznami, dzięki temu będziesz miała skalę porównawczą. Łatwiej ci będzie potem wytrwać w monogamii. Nie będzie cię kusiło, aby zasmakować nieznanego.

14. Pokonać jeden z lęków

Powinnaś stawić czoło jednemu z twoich największych lęków. Nieważne czy to skoki spadochronowe, wystąpienia publiczne, nieśmiałość, itd. Warto je przezwyciężyć. Pamiętaj, że często ukryte są w naszej podświadomości i jedynie nas ograniczają.

15. Mieć prawdziwego przyjaciela

Postaraj się mieć przyjaciela z prawdziwego zdarzenia. Wtedy, kiedy będziesz tego potrzebowała, on znajdzie się tuż obok. Pocieszy cię, wysłucha, okaże zrozumienie. Nigdy nie zawiedzie – będziesz mogła na niego liczyć. Upewnij się tylko, czy przyjaciel zawsze darzył cię sympatią.

d2uyj9m

16. Postawić na edukację

Skoncentruj się na swojej edukacji. Nie dlatego, że nie możesz tego kontynuować, kiedy będziesz mężatką, ale dlatego, że możesz szybciej uzyskać potrzebne wykształcenie. Pozwól sobie z ambitnym planem wkroczyć na nową drogę.

17. Uczynić krok do kariery

Kontynuacja punktu 16. Będzie ci łatwiej osiągnąć to, czego pragniesz, jeśli najpierw poczynisz pewne kroki. Zrealizujesz swój cel i spełnisz marzenia. Pamiętaj, że nasze marzenia kreują rzeczywistość.

18. Rozmawiać o dzieciach

To bardzo ważna kwestia. Ustalcie, czy dzieci będą nieodłącznym elementem twojego małżeństwa. Porozmawiajcie o tym, kiedy planujecie dzieci, jak widzicie siebie w roli rodziców, itp. Konwersacja o wspólnych oczekiwaniach buduje związek.

19. Uporządkować swoje życie

Bardzo łatwo powiedzieć, ale niestety trudniej zrealizować. Może zacznij od prostych zmian - nie pij zbyt dużo (oczywiście alkoholu), odżywiaj się zdrowo, pracuj uczciwie i okazuj życzliwość.

20. Poznać siebie

Wsłuchaj się w swój wewnętrzny głos i odpowiedz na pytanie: czego tak naprawdę pragniesz? Czy potrafisz opisać, jaką jesteś osobą? Jakie wartości są dla ciebie ważne? I czego oczekujesz od przyszłego męża?

Tekst na podst. huffingtonpost.com/ms/gabi,kobieta.wp.pl

d2uyj9m
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2uyj9m