Trwa ładowanie...
d1gx5vl

Portfele, portfeliki i portmonetki. Przegląd uroczych modeli już od 19 zł

Dodatek za grosze, przydatny gadżet i obowiązkowy element wyposażenia torebki. Portfel nie musi być duży i efektowny, aby być fajnym dodatkiem. Mała portmonetka może nam też posłużyć jako skrytka na ulubione drobiazgi, jak np. pierścionki. Zobaczcie, co kupimy do 50 zł.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Portfel może być zapinany na zatrzask lub zasuwany na suwak
Portfel może być zapinany na zatrzask lub zasuwany na suwak (Shutterstock.com)
d1gx5vl

Wybieramy portfel

Przy zakupie portfela kierujemy się w szczególności względami praktycznymi, jak rozmiar, pojemność, liczba przegródek i ich dopasowanie do naszych potrzeb. Nosimy w portfelu najczęściej kilka, a nawet kilkanaście drobiazgów jak karty, banknoty, monety, paragony i inne niezwykle ważne rzeczy. Nierzadko portfel to też miejsce, gdzie trzymamy zdjęcia bliskich osób.

d1gx5vl

Większość kupujących dzieli się na tych, którzy wybierają portfel mieszczący "wszystko" oraz na tych, którzy preferują niewielkie portfele na niezbędną ilość gotówki, biletów i kart. Mały portfel przyda się, kiedy czasem zabieramy ze sobą na miasto tylko niewielką listonoszkę.

Kolorowy portfel z kobiecym motywem

d1gx5vl

Najczęściej wybieramy stonowane wzory i kolory: brązowy lub czarny klasyczny portfel. Warto jednak zwrócić uwagę na wersję alternatywną, czyli modny, kolorowy portfel, dopasowany do sandałów lub kopertówki. Wzorzysty portfel nie będzie pasował do wszystkiego, ale na pewno będzie miłym, kobiecym akcentem w klasycznej stylizacji do pracy.

Postaw na akcent

d1gx5vl

Portfel to jeden z najważniejszych przedmiotów, jaki ze sobą nosimy. Istotne, aby był solidny i estetyczny. Dobrze też, jeśli jest dobrze widoczny. Zwłaszcza jeśli zdarza nam się, że na chwilę przed wyjściem na spotkanie gorączkowo zastanawiamy się, gdzie też go zapodziałyśmy.

Intensywnie czerwone portfele i portmonetki:

d1gx5vl

Modny, kolorowy portfel będzie dobrym rozwiązaniem i dodatkiem, który może odmienić całą stylizację. Z drugiej strony cały czas warto mieć go na oku, aby nie przykuł zanadto uwagi osób postronnych.

Portfel czy portmonetka?

Często mylimy portmonetkę z portfelem, gdyż utarło się, że portmonetki noszą kobiety, a portfele mężczyźni. Różnica tkwi jednak w czym innym. Portfel jest większy i ma wiele przegródek, a jego kształt jest zbliżony do prostokąta lub kwadratu. Tymczasem portmonetka jest niewielką "kieszonką" na monety, ma często miękki, obły kształt, a także zapina się inaczej – najczęściej jest to bigiel lub zatrzask.

d1gx5vl

Podziel się opinią

Share

d1gx5vl

d1gx5vl
d1gx5vl