ModaPortfele, portfeliki i portmonetki. Przegląd uroczych modeli już od 19 zł

Portfele, portfeliki i portmonetki. Przegląd uroczych modeli już od 19 zł

Portfele, portfeliki i portmonetki. Przegląd uroczych modeli już od 19 zł
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com
18.07.2018 09:31, aktualizacja: 07.06.2019 12:19

Dodatek za grosze, przydatny gadżet i obowiązkowy element wyposażenia torebki. Portfel nie musi być duży i efektowny, aby być fajnym dodatkiem. Mała portmonetka może nam też posłużyć jako skrytka na ulubione drobiazgi, jak np. pierścionki. Zobaczcie, co kupimy do 50 zł.

Wybieramy portfel

Przy zakupie portfela kierujemy się w szczególności względami praktycznymi, jak rozmiar, pojemność, liczba przegródek i ich dopasowanie do naszych potrzeb. Nosimy w portfelu najczęściej kilka, a nawet kilkanaście drobiazgów jak karty, banknoty, monety, paragony i inne niezwykle ważne rzeczy. Nierzadko portfel to też miejsce, gdzie trzymamy zdjęcia bliskich osób.

Większość kupujących dzieli się na tych, którzy wybierają portfel mieszczący "wszystko" oraz na tych, którzy preferują niewielkie portfele na niezbędną ilość gotówki, biletów i kart. Mały portfel przyda się, kiedy czasem zabieramy ze sobą na miasto tylko niewielką listonoszkę.

Kolorowy portfel z kobiecym motywem

Najczęściej wybieramy stonowane wzory i kolory: brązowy lub czarny klasyczny portfel. Warto jednak zwrócić uwagę na wersję alternatywną, czyli modny, kolorowy portfel, dopasowany do sandałów lub kopertówki. Wzorzysty portfel nie będzie pasował do wszystkiego, ale na pewno będzie miłym, kobiecym akcentem w klasycznej stylizacji do pracy.

Postaw na akcent

Portfel to jeden z najważniejszych przedmiotów, jaki ze sobą nosimy. Istotne, aby był solidny i estetyczny. Dobrze też, jeśli jest dobrze widoczny. Zwłaszcza jeśli zdarza nam się, że na chwilę przed wyjściem na spotkanie gorączkowo zastanawiamy się, gdzie też go zapodziałyśmy.

Intensywnie czerwone portfele i portmonetki:

Modny, kolorowy portfel będzie dobrym rozwiązaniem i dodatkiem, który może odmienić całą stylizację. Z drugiej strony cały czas warto mieć go na oku, aby nie przykuł zanadto uwagi osób postronnych.

Portfel czy portmonetka?

Często mylimy portmonetkę z portfelem, gdyż utarło się, że portmonetki noszą kobiety, a portfele mężczyźni. Różnica tkwi jednak w czym innym. Portfel jest większy i ma wiele przegródek, a jego kształt jest zbliżony do prostokąta lub kwadratu. Tymczasem portmonetka jest niewielką "kieszonką" na monety, ma często miękki, obły kształt, a także zapina się inaczej – najczęściej jest to bigiel lub zatrzask.