Blisko ludziPoruszająca zemsta dzieci. Napisały nekrolog, który wywołał burzliwą dyskusję

Poruszająca zemsta dzieci. Napisały nekrolog, który wywołał burzliwą dyskusję

Poruszająca zemsta dzieci. Napisały nekrolog, który wywołał burzliwą dyskusję
Źródło zdjęć: © Screen / Twitter
Karolina Błaszkiewicz
06.06.2018 09:51, aktualizacja: 01.03.2022 13:14

Amerykanka Kathleen Dehmlow zmarła 31 maja i po śmierci zyskała międzynarodową sławę. Wszystko przez nekrolog, który w lokalnej gazecie opublikowały jej dzieci. "Bez niej świat będzie lepszym miejscem" – napisały.

Zdjęcie staruszki w okularach nie pasuje do treści nekrologu, który zyskał popularność w sieci. Kathleen Dehmlow, zdaniem jej dzieci, była bowiem wilkiem w owczej skórze. Porzuciła je i zajęła sobą. W nekrologu czytamy więc: "Gina i Jay nie będą za nią tęsknić".

Dowiadujemy się, że Kathleen zdradziła męża z jego bratem, zaszła z nim w ciążę i razem uciekli do Kalifornii. Jaya i Ginę zostawiła na wychowanie swoim rodzicom. "Wreszcie zostanie osądzona" – stwierdzili po jej śmierci.

Głos w sprawie zaskakująco smutnego nekrologu zajął krewny Kathleen, Dwight Dehmlow, który powiedział w wywiadzie dla "Minneapolis Star-Tribune", że opisana historia jest prawdziwa, ale nie zawiera wszystkich informacji. - To nie są proste sprawy, nie ma tu mowy o odrzuceniu - tłumaczy.

Dwight Dehmlow powiedział też, że w ostatnim roku życia Kathlenn mieszkała w domu opieki i nie umarła w samotności. Obecne były przy niej siostry.

- Popełniła błąd 60 lat temu, ale kto nie? - powiedział. - Czy żałowała tego przez te wszystkie lata? Tak - zapewnia Dwight. Dziennikarze starali się dotrzeć do dzieci Kathleen Dehmlov, ale nie udało im się z nimi porozmawiać. Internauci zaś do tej pory debatują, czy gazeta powinna zamieścić nekrolog w takiej formie i czy o zmarłych można publicznie źle mówić.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl