Postaw pusty słoik w łazience. "Metoda kubeczkowa" robi furorę

Po co nam słoik w łazience?
Po co nam słoik w łazience?
Źródło zdjęć: © Archiwum prywatne
oprac. PŻm

29.11.2023 14:05, aktual.: 29.11.2023 16:41

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zauważyłaś u znajomej słoik w łazience? Jeżeli tak, to prawdopodobnie poznała już sprytny trik. Gdy tylko dowiesz się, o co chodzi, z pewnością zawsze będziesz trzymać szklane naczynie w łazience. Efekty mogą cię zaskoczyć!

Niewiele osób wie nie, dlaczego warto trzymać słoik w łazience

Słoik w łazience może pełnić zupełnie inną funkcję, niż mogłoby się wydawać. Oczywiście można używać go jako ekologiczny pojemnik na waciki czy kapsułki do prania, jednak to niejedyny sposób, aby go ponownie wykorzystać.

Jeżeli jesteś jedną z tych osób, które są "włosomaniaczkami", bardzo możliwe, że już doskonale wiesz, o co chodzi. Jeśli nie - najwyższy czas, aby się tego dowiedzieć.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Nie jest tajemnicą, że włosy mogą ulegać uszkodzeniu zarówno przy codziennej stylizacji, jak i nieodpowiedniej pielęgnacji. Nie każdy jednak wie, że zanim użyjemy ulubionego szamponu, warto go nieco rozcieńczyć.

Metoda ta może zminimalizować podrażnienia wywołane przez używanie kosmetyku. Szampon staje się dzięki temu znacznie delikatniejszy oraz bardziej wydajny, co przy okazji pozwala nam nieco zaoszczędzić.

Rozcieńczony szampon - jak to zrobić?

"Kubeczkowa metoda mycia włosów to prawdziwy hit wśród internautek. Osoby testujące ten sposób w zdecydowanej większości zgadzają się, że dzięki niemu ich kosmyki są nie tylko dobrze umyte, ale też wzmocnione. Zmniejsza się również ryzyko podrażnień na skórze.

Jak przygotować miksturę do mycia głowy? Wystarczy, że umieścimy niewielką ilość szamponu w słoiku i dodamy do niego wodę. Następnie musimy dokładnie zakręcić słoik i mocno nim wstrząsnąć aż do uzyskania piany. Gotową miksturą możemy bez obaw umyć włosy tak jak zwykle (pamiętajmy jednak, by nie używać do tego gorącej wody).

Sposób ten może wypróbować niemal każdy z nas, jednak szczególnie polecany jest osobom z wrażliwą skórą głowy oraz delikatnymi, szybko łamiącymi się włosami.

Zapraszamy na grupę na Facebooku - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
włosy pielęgnacjapielegnacja włosówmycie włosów
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także
Komentarze (10)