Powszechny błąd Polek. Chodzi o nakładanie odżywki

Powszechny błąd Polek. Chodzi o nakładanie odżywki

Jak poprawnie nakładać odżywkę do włosów?
Jak poprawnie nakładać odżywkę do włosów?
Źródło zdjęć: © Getty Images | BOY_ANUPONG
05.10.2023 15:07, aktualizacja: 06.10.2023 07:41

Dokładnie myjesz włosy i aplikujesz odżywki, a twoje kosmyki nadal wyglądają nieatrakcyjnie i szybko się przetłuszczają? Być może popełniasz jeden z popularnych błędów. Dowiedz się, czego nie robić podczas pielęgnacji włosów.

Każdy rodzaj włosów wymaga innego typu pielęgnacji. Warto zwracać uwagę na to, które produkty dedykowane są suchym lub przetłuszczającym się włosom, prostym lub kręconym czy farbowanym lub naturalnym.

Jednak istnieje kilka podstawowych, uniwersalnych zasad, jakich powinno się przestrzegać, by cieszyć się pięknie wyglądającymi pasmami. Przykładowo szampon należy spienić w dłoniach przed nałożeniem na głowę. A co w przypadku odżywek? Znaczenie mają zdecydowanie kluczowe. Dlaczego warto wiedzieć, jak odpowiednio je aplikować.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Błędy, które prawdopodobnie popełniasz przy nakładaniu odżywki

Najbardziej powszechnym błędem przy stosowaniu odżywki jest aplikowanie jej na całej długości włosów począwszy od ich nasady. W efekcie kosmyki znacznie szybciej się przetłuszczają. Odżywkę powinno się bowiem nakładać od połowy pasm lub na same ich końce, które potrzebują nawilżenia i regeneracji.

Drugim popularnym błędem popełnianym przez kobiety jest niedokładne spłukiwanie kosmetyku. W konsekwencji włosy są po prostu przeciążone i szybko zbijają się w nieładnie wyglądające strąki.

Jak odpowiednio dbać o włosy?

Skoro już wiemy, czego nie robić, to teraz przyszedł czas na wskazówki dotyczące nakładania odżywki do włosów. Jeśli chcesz, żeby kosmetyk jak najlepiej spełnił swoje zadanie, to zainwestuj w plastikowy grzebień z rzadkimi ząbkami i dokładnie wczesz produkt w kosmyki zamiast aplikować go dłońmi. Zapewniamy, że efekt będzie zadowalający. Oprócz odżywki pamiętaj o nakładaniu maski mniej więcej raz w tygodniu i aplikowaniu produktów termoochronnych.

Zapraszamy na grupę na Facebooku - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl