Trwa ładowanie...

Powiększanie biustu metodą lipolifting

Lipolifting to popularna metoda powiększania piersi własnym tłuszczem. Zabieg niesie podwójne korzyści dla pacjentki, bowiem powiększając biust, zmniejsza tkankę tłuszczową na brzuchu lub biodrach.

Powiększanie biustu metodą lipoliftingŹródło: Shutterstock.com
d1n0at4
d1n0at4

Co to jest lipolifting?

Lipolifting jest zabiegiem chirurgicznym, którego celem jest powiększenie piersi. Różni się od tradycyjnej metody powiększania piersi implantami tym, że zamiast implantów wykorzystuje tłuszcz pacjentki. Zazwyczaj pobierany jest on z okolicy brzucha i bioder.

Lipolifting bazuje wyłącznie na naturalnym tłuszczu tego samego organizmu, przez co zmniejsza się ryzyko wystąpienia reakcji alergicznych, jak również nie przyjęcia się przeszczepu.

Przeszczep tłuszczu do biustu - jak wygląda zabieg?

Zabieg powiększania biustu własnym tłuszczem polega na pobraniu tkanki tłuszczowej i odwirowaniu jej w specjalny sposób tak, aby materiał do przeszczepu był wolny od obumarłych komórek i nadmiaru wody. Celem jest przeszczep jak największej ilości komórek macierzystych, które umieszczone zostaną w piersi.

Kolejnym etapem jest wprowadzenie pobranego tłuszczu pod skórę przy pomocy wenflonów. Wstrzykiwany jest on pod gruczoł piersiowy oraz wokół piersi. W ten sposób modelowany jest kształt i rozmiar nowego biustu.

Lipolifting - dla kogo jest polecany?

Lipolifting piersi polecany jest kobietom chcącym powiększyć biust i uzyskać naturalny efekt. Na powiększanie piersi własnym tłuszczem decydują się także kobiety z dużą asymetrią piersi. Lipolifting pozwala wówczas na wyrównanie ich rozmiaru oraz ujędrnienie.

d1n0at4

Z powiększania biustu tłuszczem korzystają także kobiety po chorobach onkologicznych, zwłaszcza te, które utraciły jedną lub obie piersi. Lipolifting bazuje na tłuszczu pacjentki, przez co uznaje się go za bezpieczną formę powiększania piersi.

Powiększanie biustu tłuszczem - przeciwwskazania

Przed zabiegiem powiększania piersi własnym tłuszczem należy wykonać szereg badań, w tym USG piersi. Niektóre choroby mogą być przeciwwskazaniem do zabiegu chirurgicznego i nie każdy lekarz zechce sie podjąć operacji. Zaliczamy do nich m.in. cukrzycę, niedoczynność tarczycy, zaburzenia krzepliwości krwi oraz problemy kardiologiczne. Decydując się na zabieg lipoliftingu, warto także zrobić przegląd stomatologiczny i w razie potrzeby wyleczyć chore zęby.

Powikłania po lipoliftingu

Powikłania po powiększaniu piersi własnym tłuszczem zdarzają się rzadko, jednak są możliwe, jak w przypadku każdego zabiegu chirurgicznego. Do najczęstszych należą krwiaki, trudno gojące się rany czy zator tłuszczowy. Warto pamiętać, że po zabiegu lipoliftingu nawet do 8 tygodni nie zaleca się podnoszenia wysoko rąk, noszenia ciężkich rzeczy czy też uprawiania sportu.

Lipolifting - cena

Lipolifting piersi jest nieco tańszy od standardowej metody powiększania piersi. Należy jednak przygotować się na większy wydatek, bowiem koszt lipoliftngu to średnio 8 tys. złotych. Warto pamiętać, że przed zabiegiem należy odbyć konsultację kwalifikucjącą oraz wykonać szereg badań, które często pacjentki robią prywatnie, aby zaoszczędzić na czasie.

d1n0at4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1n0at4