UrodaJak powiększyć piersi? Metody powiększania biustu

Jak powiększyć piersi? Metody powiększania biustu

Jak powiększyć piersi? Metody powiększania biustu
Źródło zdjęć: © 123RF
25.06.2018 17:22, aktualizacja: 10.03.2019 14:02

Metody powiększania biustu kojarzą się przede wszystkim z inwazyjnymi, bolesnymi operacjami chirurgicznymi. Okazuje się jednak, że aby powiększyć piersi wcale nie trzeba iść pod nóż. Jaką metodę wybrać, by cieszyć się dużym i pięknym, a jednocześnie naturalnym biustem?

Metody powiększania piersi - jaką wybrać?

Powiększanie piersi to zabieg, który w gabinetach chirurgii plastycznej cieszy się największą popularnością. Wiele kobiet jest niezadowolonych ze swojego biustu, dlatego naukowcy nieustannie pracują nad coraz lepszymi i efektywniejszymi metodami powiększania piersi. Przedstawmy zatem i porównajmy tradycyjne metody operacyjne z mniej inwazyjnymi, które w ostatnich latach zyskały na popularności.

Metoda chirurgicznego powiększenia piersi

Najbardziej znana metoda powiększania piersi polega na wszczepieniu implantów piersiowych o okrągłym kształcie. To najbardziej inwazyjna metoda ze wszystkich dostępnych na rynku medycyny estetycznej. Zaletą tej metody powiększania piersi jest to, że biust można powiększyć o kilka rozmiarów, a efekt jest trwały.

Operacja chirurgicznego powiększania piersi trwa około 2 godzin. Najbardziej przykrym doświadczeniem jest jednak rekonwalescencja po zabiegu. Trwa kilka tygodni, podczas których kobiety mogą odczuwać silny dyskomfort i bolesność. Ponadto po operacji pozostaje blizna. Cena chirurgicznego powiększenia piersi to około 12-16 tysięcy złotych. Warto jednak zauważyć, że zabieg wykonywany jest jednorazowo, więc nie trzeba się martwić o wydatki na kolejne operacje.

Metoda wypełnienia piersi tkanką tłuszczową

Wypełnienie piersi tkanką tłuszczową polega na przeszczepie tej tkanki z pośladków, brzucha i ud do piersi. To zdecydowanie mniej inwazyjna metoda, ale przy tym mniej trwała. Po 2-3 latach zabieg trzeba powtórzyć. Kobiety, które zdecydują się na tę metodę mogą liczyć na powiększenie biustu o 1 lub 2 rozmiary. Zabieg może trwać nawet do 5 godzin, ale okres kuracji pozabiegowej jest znacznie krótszy. Po kilku dniach wszystko wraca do normy. Cena wypełnienia piersi tkanką tłuszczową to od 5 do 16 tysięcy złotych.

Metoda powiększania piersi żelem Macrolane

W tej metodzie powiększania biustu do piersi wstrzykuje się naturalny wypełniacz z kwasem hialuronowym. Zabieg jest małoinwazyjny, ponieważ wymaga tylko nakłucia. Jest też nietrwały, ponieważ trzeba go powtarzać, co kilka lat. Żel Macrolane pozwala powiększyć piersi o 1-2 rozmiary. Zabieg nie powinien trwać dłużej niż dwie godziny. Zaletą tej metody jest to, że tuż po zabiegu można wrócić do normalnych, codziennych czynności. Koszt powiększenia piersi żelem Macrolane szacuje się na 7-10 tysięcy złotych.

Masaż próżniowo-wibracyjny jako metoda powiększania piersi

Masaż próżniowo-wibracyjny to metoda dla wszystkich pań, które wystrzegają się nacinania i nakłuwania. Masaż jest bezbolesny i nieinwazyjny i odbywa się przy wykorzystaniu specjalnych baniek. Podczas zabiegu stosowane są wibracje, ssanie, mikroprądy i światło. Masaż próżniowo-wibracyjny pozwala na powiększenie piersi o 1 rozmiar. Aby uzyskać maksymalny efekt należy poddać się około 15 zabiegom. Jeden zabieg natomiast trwa 20 minut i kosztuje 60-120 złotych. Kompletny zabieg zatem to koszt około 900-1800 złotych.