Powiększanie biustu - popularne metody i przebieg operacji piersi
Powiększanie biustu jest popularnym zabiegiem na który decyduje się coraz większa liczba kobiet. Jak wygląda operacja i jakie są przeciwwskazania do jej przeprowadzenia? Jakie są najpopularniejsze metody powiększania piersi?
22.07.2018 | aktual.: 20.03.2019 19:11
Powiększanie piersi - najczęstsze powody
Głównym powodem, dla którego kobiety decydują się na powiększenie piersi jest mały biust, który przyprawia je o kompleksy i powoduje spadek pewności siebie. Dla wielu kobiet operacja jest jedyną szansą na pozbycie się kompleksów, w szczególności w sferze intymnej.
Na operację powiększania piersi decydują się także kobiety, które mają asymetryczne piersi, a operacja pozwala na wyrównanie wielkości miseczek. Są to również kobiety mające duży biust, ale o kształcie innym niż ten, o którym marzą (lub z piersiami zdeformowanymi).
Powiększanie biustu to także szansa dla kobiet po przebytych chorobach onkologicznych, które zakończyły się całkowitą redukcją biustu (amputacją)
. Operacja wstawienia implantów jest wówczas jedyną szansą na ponowne cieszenie się piersiami.
Jak wygląda operacja biustu?
Powiększanie piersi polega na nacięciu biustu od brodawki w dół i w poprzek pod łukiem piersiowym. W ten sposób możliwe jest wsunięcie implantu i zszycie skóry piersi. W niektórych przypadkach konieczne jest także przeszycie brodawki i sutka. Wycina się je wówczas z naturalnych piersi i naszywa w nowym miejscu.
Zobacz także
Implanty piersiowe
Implanty piersiowe różnią się od siebie przede wszystkim wielkością. To, na jak duży biust zdecyduje się pacjentka, zależy od upodobań, ale także od figury. Chirurdzy starają się dobrać biust, który nie obciąży kręgosłupa i nie będzie karykaturalnie wielki. Zwykle operacja biustu powiększa go o dwa rozmiary.
Ważny jest jednak nie tylko rozmiar, ale i kształt. Do wyboru mamy implanty anatomiczne i okrągłe. Pierwsze z nich dają efekt naturalnego biustu. Cieszą się coraz większą popularnością i wybierane są zwykle przy mniejszych rozmiarach miseczek. Okrągłe implanty nadbudowują pierś powyżej brodawki, dając efekt kształtnych piłeczek. Oba rodzaje chętnie wybierane są przez kobiety.
Powiększanie biustu - co warto wiedzieć przed zabiegiem?
Powiększanie piersi to poważna operacja, do której należy się odpowiednio przygotować. Należy zatem przedstawić chirurgowi komplet niezbędnych badań, takich jak badanie moczu, morfologia czy USG piersi.
Warto także pamiętać, że niektóre choroby przewlekłe mogą być przeciwwskazaniem do operacji. Zaliczamy do nich niektóre choroby neurologiczne, psychiczne, ale także takie choroby jak cukrzyca czy choroby kardiologiczne.
Zobacz także
Operacja piersi - cena
Operacja piersi kosztuje od 8 tysięcy złotych. Cena powiększania biustu zależy od kliniki i miasta, w którym wykonujemy zabieg. Zmniejszanie piersi może być znacznie droższe, bowiem ceny zaczynają się od 12 tysięcy złotych.
Operacja piersi wiąże się także z kilkudniowym pobytem w szpitalu, noszeniem specjalnego, chirurgicznego biustonosza oraz ograniczeniami fizycznymi trwającymi nawet kilka tygodni (np. podnoszenie rąk wysoko w górę czy dźwiganie ciężkich rzeczy).