UrodaPielęgnacja biustu - 7 najważniejszych zasad

Pielęgnacja biustu - 7 najważniejszych zasad

Pielęgnacja biustu - 7 najważniejszych zasad
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com
14.07.2018 19:51, aktualizacja: 03.08.2018 10:03

Piersi są jednym z atutów kobiety, przy czym wraz z upływem lat, mogą się one stać obwisłe, pomarszczone i najzwyczajniej w świecie nieatrakcyjne. Jak temu zapobiec? Kluczową kwestią jest odpowiednia pielęgnacja biustu i dobór odpowiedniego biustonosza. Na co zwrócić szczególną uwagę?

Odpowiedni dobór biustonosza

Najważniejszą zasadą pielęgnacji biustu jest odpowiednie dopasowanie biustonosza do kształtu i rozmiaru piersi. W tym celu warto wybrać się do profesjonalnej brafitterki, która pomoże nam dobrać idealny dla nas stanik. Dopasowanie stanika jest bardzo ważne, ponieważ w przeciwnym razie po latach noszenia niewłaściwego biustonosza, możemy borykać się np. z problemami z kręgosłupem (dotyczy to w szczególności kobiet o obfitym biuście)
.

Na WP radarOkazji znajdziesz duży wybór biustonoszy w wielu kształtach i rozmiarach.

Opłukiwanie piersi zimną wodą

Dobrym pomysłem jest polewanie swojego biustu zimnym strumieniem wody, który wspomaga krążenie krwi, a tym samym przyczynia się do opóźnienia procesu starzenia się skóry. Po tym domowym zabiegu można wklepać w piersi specjalny kosmetyk do pielęgnacji biustu.

Ćwiczenia ujędrniające biust

Ćwiczenia na ujędrnienie piersi są dobrym pomysłem na to, by przez lata cieszyć się pięknym biustem. Opcji jest co najmniej kilka. Mowa tu w szczególności o: ćwiczeniach z taśmą, ćwiczeniach na siłowni na klatkę piersiową, damskich pompkach i pływaniu.

Kosmetyki do pielęgnacji biustu

Chociaż kosmetyki nie są jedynym wystarczającym środkiem do tego, by uniknąć zwiotczenia piersi, zdecydowanie warto ich używać. Najlepiej postawić na preparaty specjalistyczne, które zostały stworzone z myślą o ujędrnieniu i podniesieniu biustu. W składzie kosmetyków do pielęgnacji skóry piersi powinny znaleźć się środki, poprawiające elastyczność skóry Mowa tu przede wszystkim o: kolagenie, witaminie E, kwasie hialuronowym i wyciągu z alg.

Unikaj palenia papierosów, aby uzyskać piękne piersi

Ważną zasadą poprawnej pielęgnacji biustu jest unikanie używek, które przyspieszają procesy starzenia się skóry. Mowa tu przede wszystkim o tytoniu, który zmniejsza elastyczność skóry. Nie zaleca się również spożywania alkoholu w nadmiarze. Niezbyt dobrym pomysłem jest także korzystanie z solarium, które również przyczynia się do szybszego starzenia się skóry.

Utrzymywanie właściwej postawy ciała

Kolejną zasadą na liście jest utrzymywanie właściwej postawy ciała. Co to oznacza w praktyce? Należy pilnować pionową pozycję ciała. W przeciwnym przypadku można spodziewać się, że za kilka lat nasze piersi staną się wiotkie i obwisłe (problem ten dotyczy zwłaszcza kobiet o dużym biuście)
.

Odpowiednia pozycja ciała dla zdrowego biustu

Kształt piersi zależy od wielu czynników — największy wpływ ma na niego oczywiście genetyka, jednakże wiele zależy od nas samych. Dotyczy to w szczególności pozycji snu. Kobiety, które nie chcą, by ich biust stał się nadmiernie obwisły, powinny spać na plecach i unikać jak ognia spania na brzuchu.