Wlej łyżeczkę do pralki. Pranie będzie pachnieć jak marzenie

Najlepiej, by pranie suszyło się na delikatnym wietrze, na słońcu, tak by później po prostu pachniało świeżością. Niestety, zwykle można o tym tylko pomarzyć. Zamiast załamywać ręce, warto wypróbować naturalny płyn do płukania tkanin. Dzięki niemu wspaniały zapach utrzyma się na długo.

Pranie
Pranie
Źródło zdjęć: © Adobe Stock

Reklamy przekonują nas, że aby domowe pranie nie tylko dobrze wyglądało, ale także pachniało świeżością przez długi czas, należy do niego koniecznie dodać drogie detergenty. Nie musimy się poddawać sugestii marketingowców. Zamiast tego warto sięgnąć po naturalny środek. Najpotrzebniejszy składnik mamy w domu.

Alternatywa dla chemicznych środków pojawia się w coraz większej liczbie domów. Sięgamy po ocet, którego używają do płukania tkanin zamiast tradycyjnych detergentów. Dzięki swoim właściwościom dezynfekującym i wybielającym, ocet nie tylko usuwa uporczywe plamy, takie jak te z kawy, wina czy tuszu, ale przede wszystkim eliminuje nieprzyjemne zapachy, które mogą pojawiać się na ubraniach.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

"To jest hit". Testujemy irygator do zębów marki Panasonic

Wlej zamiast płynu do płukania tkanin

Zastąpienie komercyjnych płynów do płukania octem jest łatwe – wystarczy dodać 50-100 ml do przegródki na zmiękczacz przed rozpoczęciem cyklu prania. Przy regularnym stosowaniu ocet pomaga utrzymać intensywność barw ubrań oraz ich miękkość, zapobiegając jednocześnie elektryzowaniu się tkanin.

Co więcej, domowe połączenie octu z łyżeczką olejku eterycznego pomaga uzyskać jeszcze lepszy efekt, zapewniając tkaninom przyjemny zapach, który utrzymuje się nawet po wyschnięciu.

Zastąp tym płyn do płukania. Sposób dla alergików

Zastosowanie takiego naturalnego środka wspiera nie tylko ochronę środowiska, ale także nasz domowy budżet, gdyż jest to bardzo ekonomiczne rozwiązanie. Z dodatkiem octu ubrania wychodzą miękkie i bez szkodliwych chemikaliów, co jest istotne szczególnie dla osób o wrażliwej skórze, czy ze skłonnościami do alergii.

Materiały WP
Materiały WP© Materiały WP | Materiały WP

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)