Trwa ładowanie...

Pranie ręczników. Sprawdź czy nie popełniasz podstawowych błędów

Pranie ręczników to codzienna czynność, nad którą nie zastanawiamy się zbyt często. Co zrobić, żeby zachowały puszystość na dłużej?
Share
Silne środki piorące mogą szkodzić delikatnym materiałom
Silne środki piorące mogą szkodzić delikatnym materiałomŹródło: 123RF.COM
d3jjpe0

W trosce o piękny zapach i przyjemną fakturę ręczników, stosujemy wiele środków do prania i zmiękczania. Okazuje się, że im mniej tym lepiej – detergenty niszczą delikatny materiał. Nawet płyn zmiękczający może mu zaszkodzić. Chemikalia znajdujące się w zmiękczaczach tkanin mogą naruszyć włókna i sprawić, że ręcznik będzie tracić swoją puszystość z każdym kolejnym praniem.
„Zamiast tego (płynu do zmiękczania) wrzuć do bębna suszarki piłkę tenisową” – radzi ekspertka od urządzania wnętrz, Rachel Cohen.
Korzystając ze środków do prania nie przekraczaj zalecanych dawek proszku czy płynu do prania. Sprawdzaj je uważnie, bo nadmiar może uszkodzić tkaninę.
Tkaninom nie służy też pranie w wysokich temperaturach. Rachel Cohen poleca pranie w chłodnej wodzie. „Niskie temperatury pozwolą uniknąć skurczenia materiału na szwach, pozwolą zachować kolor i działają lepiej na niektóre plamy” – dodaje w rozmowie dla Daily Mail.
Oprócz sposobu prania, liczy się też jego częstotliwość. Codziennie używane ręczniki gromadzą nasz obumarły naskórek i włosy, a wilgoć sprzyja rozwojowi bakterii. Eksperci zalecają wymianę ręczników co dwa dni. Jeśli używasz automatycznej suszarki nie susz w niej ręczników do końca. Wyjmij je wcześniej i pozwól im wyschnąć na powietrzu.

Oglądaj swoje ulubione programy za darmo na komputerze, telefonie i telewizorze! Sprawdź WP Pilot!

d3jjpe0

Podziel się opinią

Share
d3jjpe0
d3jjpe0