Trwa ładowanie...

Prestiżowa nagroda World Summit Youth Award po raz pierwszy dla Polki!

Zwycięska praca to edukacyjna gra komputerowa SmileUrbo, która została nagrodzona jako najlepszy projekt wykorzystujący internet i nowe technologie do wspierania Milenijnych Celów Rozwoju wyznaczonych przez ONZ.

Prestiżowa nagroda World Summit Youth Award po raz pierwszy dla Polki!Źródło: YouTube/SmileUrbo
d2rsed5
d2rsed5

World Summit Youth Award to ogólnoświatowy konkurs, w którym nagradza się młodych ludzi działających na rzecz rozwoju społeczności przy pomocy internetu i nowych technologii. Aleksandra Zemke jest pierwszą Polką w historii, której udało się zdobyć tę prestiżową nagrodę.

Co roku w konkursie World Summit Youth Award (WSYA) startują kraje członkowskie Organizacji Narodów Zjednoczonych wraz ze swoimi projektami. W tym roku udział wzięło 140 krajów, a wszystkich zgłoszonych projektów było 1900. Jednym z 18 zwycięzców ogłoszonych w Sao Paulo jest absolwentka m. in. Uniwersytetu Warszawskiego i założycielka organizacji pozarządowej Asociacion Smilemundo w Barcelonie – Aleksandra Zemke. Jej projekt zwyciężył w kategorii „Edukacja dla Wszystkich!”.

Zwycięska praca to edukacyjna gra komputerowa SmileUrbo, która została nagrodzona jako najlepszy projekt wykorzystujący internet i nowe technologie do wspierania Milenijnych Celów Rozwoju wyznaczonych przez ONZ. Założenia te powstały w 2000 roku i zostały przyjęte przez państwa członkowskie. Określają one zobowiązania krajów do wspólnych działań na rzecz redukcji ubóstwa i głodu na świecie, zapewnienia równouprawnienia płciowego, ulepszenia poziomu edukacji i stanu zdrowia, przeciwdziałania AIDS i ochrony środowiska.

d2rsed5

Gra SmileUrbo łączy w sobie funkcje edukacyjno-rozrywkowe. Została zaprojektowana dla 7 do 10 graczy, którzy wspólnymi siłami muszą uratować wioskę przed upadkiem. W trakcie zabawy stają przed wyborem pomiędzy własnym interesem a dobrem grupy. Uczą się przy tym, na czym polega demokracja i jak należy z niej właściwie korzystać.

Gra ma zostać wkrótce przetłumaczona na język polski.

Źródło: YouTube/SmileUrbo

d2rsed5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2rsed5