Prestiżowa nagroda World Summit Youth Award po raz pierwszy dla Polki!

Prestiżowa nagroda World Summit Youth Award po raz pierwszy dla Polki!

02.07.2015 10:20, aktual.: 03.07.2015 17:02

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zwycięska praca to edukacyjna gra komputerowa SmileUrbo, która została nagrodzona jako najlepszy projekt wykorzystujący internet i nowe technologie do wspierania Milenijnych Celów Rozwoju wyznaczonych przez ONZ.

World Summit Youth Award to ogólnoświatowy konkurs, w którym nagradza się młodych ludzi działających na rzecz rozwoju społeczności przy pomocy internetu i nowych technologii. Aleksandra Zemke jest pierwszą Polką w historii, której udało się zdobyć tę prestiżową nagrodę.

Co roku w konkursie World Summit Youth Award (WSYA) startują kraje członkowskie Organizacji Narodów Zjednoczonych wraz ze swoimi projektami. W tym roku udział wzięło 140 krajów, a wszystkich zgłoszonych projektów było 1900. Jednym z 18 zwycięzców ogłoszonych w Sao Paulo jest absolwentka m. in. Uniwersytetu Warszawskiego i założycielka organizacji pozarządowej Asociacion Smilemundo w Barcelonie – Aleksandra Zemke. Jej projekt zwyciężył w kategorii „Edukacja dla Wszystkich!”.

Zwycięska praca to edukacyjna gra komputerowa SmileUrbo, która została nagrodzona jako najlepszy projekt wykorzystujący internet i nowe technologie do wspierania Milenijnych Celów Rozwoju wyznaczonych przez ONZ. Założenia te powstały w 2000 roku i zostały przyjęte przez państwa członkowskie. Określają one zobowiązania krajów do wspólnych działań na rzecz redukcji ubóstwa i głodu na świecie, zapewnienia równouprawnienia płciowego, ulepszenia poziomu edukacji i stanu zdrowia, przeciwdziałania AIDS i ochrony środowiska.

Gra SmileUrbo łączy w sobie funkcje edukacyjno-rozrywkowe. Została zaprojektowana dla 7 do 10 graczy, którzy wspólnymi siłami muszą uratować wioskę przed upadkiem. W trakcie zabawy stają przed wyborem pomiędzy własnym interesem a dobrem grupy. Uczą się przy tym, na czym polega demokracja i jak należy z niej właściwie korzystać.

Gra ma zostać wkrótce przetłumaczona na język polski.

Źródło: YouTube/SmileUrbo

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)