ycipk-1k61ru

Problemy skórne a niedobory - jakie składniki mineralne i witaminy na skórę?

O skórę należy dbać zarówno na zewnątrz, jak i od środka. Kremy i olejki poprawiają jakość skóry, ale również dobre odżywianie. Zła dieta może prowadzić do przedwczesnych zmarszczek, wysuszenia skóry, stałych wykwitów lub przebarwień skórnych. Pierwsze objawy niedoboru witamin pojawiają się na twarzy, włosach i paznokciach. Poziom jakich składników mineralnych i witamin na skórę warto uzupełniać?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dzięki odpowiednim nawykom, kosmetykom i diecie na skórę sprawisz, że będzie ona matowa
Dzięki odpowiednim nawykom, kosmetykom i diecie na skórę sprawisz, że będzie ona matowa (Fotolia)
ycipk-1k61ru

Witamina B7 (biotyna) na skórę

Problemy skórne mogą pojawiać się na skutek niedoboru biotyny. Biotyna, czyli witamina z grupy B, odpowiada za stan włosów, skóry i paznokci, stabilizuje poziom glukozy we krwi oraz wpływa na dobre samopoczucie.

W przypadku niedoboru biotyny zauważyć można różnego rodzaju podrażnienia, przesuszenia, a nawet stany zapalne skóry. Cera zmienia kolor na szarawy, włosy intensywnie wypadają, a paznokcie kruszą się. Brak biotyny może powodować nadmierną senność, drżenie kończyn i bóle mięśni. Biotyna występuje zarówno w produktach pochodzenia zwierzęcego, jak i roślinnych. Dużą ilość witaminy mają wątróbka, żółtka jaj, mąka sojowa i pełnoziarnista, pomidory, marchew, szpinak, orzechy oraz migdały.

ycipk-1k61ru

Inne witaminy na skórę

Aby pozbyć się szarej, matowej, suchej skóry, należy dbać o odpowiednie nawilżenie organizmu oraz pełnowartościową dietę. Wśród najważniejszych witamin na skórę znajdują się:

Składniki mineralne na skórę

Wygląd skóry wspiera również cynk (element potrzebny do budowy kolagenu), selen (chroniący skórę przed czynnikami zewnętrznymi) oraz mangan (odpowiadający za prawidłowe nawilżenie skóry).

ycipk-1k61ru

Witaminy i minerały można znaleźć we wszystkich dostępnych produktach spożywczych. Niedobór można uzupełnić również witaminami w tabletkach dostępnymi w każdej aptece.

0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1k61ru

ycipk-1k61ru
ycipk-1k61ru