UrodaProsty sposób na zatuszowanie niedoskonałości. Krostki i naczynka nie mają szans

Prosty sposób na zatuszowanie niedoskonałości. Krostki i naczynka nie mają szans

Prosty sposób na zatuszowanie niedoskonałości. Krostki i naczynka nie mają szans
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com
Monika Zonenberg
27.09.2018 14:23, aktualizacja: 27.09.2018 14:56

Każda z nas marzy o gładkiej i zdrowej skórze bez niedoskonałości. Rzeczywistość często weryfikuje nasze pragnienia, a krostki czy naczynka potrafią skutecznie popsuć nam humor. Na szczęście istnieją proste sposoby, dzięki którym ukryjesz to, co nie powinno być widoczne, i będziesz czuła się wspaniale.

Przygotuj skórę do makijażu kryjącego
Makijaż kryjący wymaga odrobiny cierpliwości, umiejętności i właściwego przygotowania skóry. Nawet najlepsze kosmetyki nie będą wyglądały dobrze na skórze, która będzie przesuszona, szorstka i nieumiejętnie traktowana. Aby kosmetyki kolorowe, które na nią nałożysz, wyglądały dobrze przez długie godziny, przed ich nałożeniem zadbaj o cerę. Walka z niedoskonałościami może trwać naprawdę długo, jednak regularne oczyszczanie i nawilżanie powinno być codzienną rutyną. Nie używaj przypadkowych kosmetyków - postaw na takie, które dobrane są do cech niedoskonałości i typu skóry. Przed rozpoczęciem makijażu oczyść skórę, zastosuj tonik i krem. Podkład musi mieć dobre podłoże do tego, by długo się na nim utrzymał. Szorstka skóra może utrudnić mu to zadanie, więc nie zapominaj o regularnych peelingach i złuszczaniu martwego naskórka. Zanim zaczniesz nakładać korektor lub podkład, odczekaj kilka minut, by krem zdążył wniknąć w skórę.

Obraz
© 123RF

Właściwa kolejność nakładania kosmetyków
Wiele kobiet narzeka, że podkład szybko ściera się z powierzchni twarzy i odsłania wszystko, co powinien zakryć. Na szczęście istnieje prosta recepta na ten problem, która zagwarantuje zdecydowanie większą trwałość podkładu i korektora. Baza, bo tym kosmetyku mowa, przedłuża wytrzymałość podkładu, a także sprawia, że nie będziesz musiała często chodzić do łazienki, aby poprawić make-up. Wiele marek oferuje kilka rodzajów baz, więc możesz swobodnie przebierać pomiędzy tymi, które matują, rozświetlają i nawilżają. Jeśli nie miałaś do tej pory okazji wypróbować bazy, najwyzszy czas!

Przed użyciem podkładu należy użyć korektora. Kolejność w przypadku maskowania niedoskonałości jest wyjątkowo ważna. Korektor nakładamy dołączonym do niego aplikatorem lub opuszką palca. Najlepszy będzie gęsty i mocno kryjący korektor, którym z łatwością przykryjesz każdą niedoskonałość. Cięższa konsystencja pozwoli ci na użycie tylko jednej warstwy, więc makijaż nie będzie ciężki mimo mocnego krycia. Po nałożeniu korektora, daj mu kilka minut na wniknięcie w skórę. Jeśli od razu nałożysz podkład, zetrzesz kryjący korektor ze skóry.

Obraz
© 123RF

Kiedy korektor już zaschnie, zastosuj podkład. Liczba rodzajów podkładów może zaskakiwać i niekiedy ciężko wybrać ten jedyny. Różnorodność jednak może dawać różne efekty, więc dokładnie przeanalizuj, co chcesz osiągnąć. Lekkie podkłady mogą okazać się niewystarczająco kryjące, jednak z pewnością uzyskasz efekt blasku. Te, które mają cięższą konsystencję, szybko zasychają na skórze, tworząc niemal niewidoczną warstewkę ukrywającą wszelkie zanieczyszczenia. Po nałożeniu podkładu, podobnie jak po użyciu korektora, daj kosmetykowi chwilę, by "zastygł", następnie użyj pudru, by utrwalić makijaż.