Przypomniała jego słowa z 2016 roku. "Pamiętacie?"

Przypomniała jego słowa z 2016 roku. "Pamiętacie?"

Karolina Korwin Piotrowska zareagowała na słowa Jana Pietrzaka
Karolina Korwin Piotrowska zareagowała na słowa Jana Pietrzaka
Źródło zdjęć: © AKPA
02.01.2024 12:43, aktualizacja: 02.01.2024 13:12

Jan Pietrzak w Telewizji Republika wypowiedział się o imigrantach przyjmowanych przez Polskę. - (...) oni liczą na to, że Polacy są przygotowani, bo mamy baraki. Mamy baraki dla imigrantów: w Auschwitz, w Majdanku, w Treblince, w Stutthofie - powiedział. Stanowczo zareagowała Karolina Korwin Piotrowska.

Jan Pietrzak chętnie wypowiada się w mediach na różne tematy. Ostatnio postanowił zabrać głos w sprawie sytuacji w kraju, w tym także imigrantów. Jego słowa spotkały się z ogromną falą krytyki nie tylko ze strony polityków, ale również osobistości z polskiego show-biznesu. Co na ten temat sądzi Karolina Korwin Piotrowska? Dziennikarka nie gryzła się w język.

Jan Pietrzak o migrantach w Polsce

Zgodnie z danymi przedstawionymi w raporcie Warsaw Enterprise Institute (WEI) pt. "Migracje: niewykorzystana (na razie) szansa Polski" w naszym kraju może przebywać nawet 4 mln imigrantów. Nic więc dziwnego, że temat ten jest poruszany w również mediach.

W sylwestra na antenie Telewizji Republika widzowie mieli okazję wysłuchać rozmowy Katarzyny Gójskiej-Hejke z Janem Pietrzakiem, którzy debatowali na temat zmian zachodzących w Polsce. Satyryk wspomniał też o zwiększającej się licznie migrantów. Wtedy padły skandaliczne słowa.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

- (...) oni liczą na to, że Polacy są przygotowani, bo mamy baraki. Mamy baraki dla imigrantów: w Auschwitz, w Majdanku, w Treblince, w Stutthofie. Mamy dużo baraków zbudowanych tu przez Niemców - zaznaczył na wizji 86-latek.

Po jego słowach członek rady programowej TVP, Krzysztof Luft, złożył nawet skargę do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

Karolina Korwin-Piotrowska stanowczo o słowach Jana Pietrzaka

Teraz głos w sprawie głośnej wypowiedzi Jana Pietrzaka postanowiła zabrać Karolina Korwin Piotrowska. Dziennikarka opublikowała na Instagramie post, w którym nie przebierając w słowach, oceniła jego ostatnie wystąpienie.

"Jak ktoś raz uwierzy, że jest prorokiem, bo kiedyś napisał piosenkę, a jeszcze przychylne media pytają go w roli eksperta 'jak żyć?', to mamy. Nagrodzony orderem przez Adriana, mocno wygadany bard prawicy. Skandal".

Korwin Piotrowska postanowiła przypomnieć swoim obserwatorom również wcześniejsze wypowiedzi satyryka.

"A tak było w 2016, pamiętacie? 'Pietrzak mówił m.in., że wyborcy PO to 'wszy, mendy, gnidy, pluskwy', Joanna Senyszyn jest 'starą pudernicą', Ryszard Petru 'Rumunem Balcerowicza', a Kuba Wojewódzki 'ma na imię 'kupa'".

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (236)
Zobacz także