Trwa ładowanie...
d22keuo

Randki przez internet. Coraz więcej z nich kończy się gwałtem

Randki przez internet stają się z roku na rok coraz bardziej popularne. Dla wielu osób jest to jedyny sposób, by kogoś poznać. Niestety rośnie też liczba gwałtów, do których dochodzi na pierwszej randce.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Szkocka policja twierdzi, że te statystyki są "szokujące"
Szkocka policja twierdzi, że te statystyki są "szokujące" (123RF)
d22keuo

Aplikacje do randkowania

Co dziesiąta zgwałcona osoba była ze swoim oprawcą na pierwszej lub drugiej randce. Aż 160 osób zgłosiło w zeszłym roku gwałt, do którego doszło na samym początku spotykania się, jak podaje szkocka policja. Dziesięć lat temu ta liczba wynosiła 33 i to w całej Wielkiej Brytanii. Według funkcjonariuszy wzrost gwałtów jest bezpośrednio związany z rosnącą popularnością aplikacji do randkowania.

d22keuo

Zgoda na seks

Szkocka policja twierdzi, że te statystyki są "szokujące", szczególnie jeśli weźmie się pod uwagę, że wiele przypadków gwałtu nie jest zgłaszanych. W związku z tym uruchomiono kampanię #GetConsent, która ma na celu edukować ludzi na temat tego, co jest zgodą na seks, a co nie.

- Nikt nie powinien też czuć się zastraszany, zawstydzany czy zmuszany do seksu tylko dlatego, że oczekuje go osoba uważająca, że skoro zapłaciła za kolację, seks jej się należy - wyjaśnia zastępczyni komendanta szkockiej policji Gillian MacDonald cytowana przez BBC.com.

Grupą docelową kampanii są mężczyźni do 18 do 35 roku życia, ponieważ według policji to oni są odpowiedzialni za większość ataków.

d22keuo

Źródło: "Wysokie Obcasy"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Ona vs On. Nowy wymiar zakupów

d22keuo

Podziel się opinią

Share
d22keuo
d22keuo