Trwa ładowanie...
dmoztr7

Regularny seks zapewnia długowieczność

Najnowsze badania dowodzą, że kobiety, które uprawiają seks regularnie, żyją dłużej. Systematyczne igraszki w sypialni chronią nasze DNA, mogą cofnąć zegar biologiczny i odwrócić proces starzenia na poziomie komórkowym.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

Regularny seks zapewnia długowieczność
(123RF.COM)
dmoztr7

Badania przeprowadzone w Stanach Zjednoczonych koncentrowały się na telomerach, czyli małych zaślepkach znajdujących się na końcach naszych chromosomów. Ich zadaniem jest utrzymanie naszego DNA w stanie nienaruszonym. Długość telomerów świadczy o wieku biologicznym człowieka. Z upływem lat telomery stają się coraz krótsze.

Eksperci ze Stanów Zjednoczonych stwierdzili, że kobiety, które regularnie uprawiały seks, miały znacznie dłuższe telomery, a to z kolei wpływało na wydłużenie ich życia. Do badania zaproszono 129 kobiet w wieku od 20 do 50 lat. Panie zostały zapytane o ich życie miłosne, a następnie pobrano od nich krew do dalszej analizy. Kobiety w długotrwałych związkach zostały poproszone o prowadzenie codziennych obserwacji przez tydzień. Podzieliły się swoimi spostrzeżeniami, a także liczbą odbytych stosunków seksualnych w tym czasie. Zapytano je, jak bardzo zadowolone były ze swoich związków. Następnie przeprowadzono testy krwi które wykazały, jak długie były ich telomery.

Jak powiedzieli "The Sun" naukowcy z Uniwersytetu w Kalifornii: "Te badania dostarczają nowych dowodów na to, że zbliżenia seksualne w długoterminowych relacjach mają pozytywne skutki dla zdrowia".

"Badanie przeprowadzono wśród kobiet, które miały zbliżenia seksualne w poprzednim tygodniu i tymi, które nie uprawiały seksu" - podkreśliła dr Aric Prather z Uniwersytetu Kalifornijskiego. "Bardzo możliwe, że im częstotliwość stosunków jest większa, tym lepszy wpływ mają one na telomery. Planujemy zbadać to w późniejszym terminie" - dodała.

dmoztr7

"Długość telomerów ma związek z długowiecznością. Regularne stosunki seksualne mogą przyczynić się więc do wydłużenia naszego życia" - podkreślają eksperci z Uniwersytetu w Kaliforni. Nie ma jeszcze badań potwierdzających, że ta zależność sprawdza się również w przypadku mężczyzn.

icon info

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

dmoztr7

Podziel się opinią

Share
dmoztr7
dmoztr7