Trwa ładowanie...
ddw87ph

Retusz zastąpił nowatorstwo. Jak "Wysokie Obcasy Extra" strzeliły sobie w stopę

Magazyn "Wysokie Obcasy Extra" postanowił w sierpniu nie przeciążać się pracą i w całości skopiować okładkę od innego czasopisma, licząc najprawdopodobniej na to, że po pięciu latach nikt już nie będzie o pionierskiej okładce pamiętał. Przeliczył się jednak.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Madonna w sierpniu kończy 60 lat. Na okładce wygląda zaskakująco młodo
Madonna w sierpniu kończy 60 lat. Na okładce wygląda zaskakująco młodo (Wysokie Obcasy Extra)
ddw87ph

"Wysokie Obcasy Extra" to magazyn nieco mniej zaangażowany społecznie niż klasyczne "Wysokie Obcasy". Można powiedzieć, że po prostu obcasy są nieco niższe, a magazyn czytany przez mniej wymagające czytelniczki. Taka opinia krążyła od dawien dawna, jednak tym razem "Wysokie Obcasy Extra" potwierdziły, że w istocie nie warto im się szczególnie przyglądać.

Wszystko za sprawą okładkowego zdjęcia z Madonną, które pojawiło się w grudniu 2013 roku na okładce rodzimego "Harper's Bazaar". Kilkanaście lat temu nikt by tej wpadki nie zauważył, w tej chwili Internet wszystko pamięta, a internauci nie omieszkują wytknąć błędu publicznie. "Czy w archiwum zdjęć nie było lepszego zdjęcia na okładkę? To zdjęcie zna każdy w Polsce, wszak było na okładce macierzystego pisma, Harper’s Bazaar Polska... " – głosi jeden z komentarzy pod zdjęciem nowej okładki "Wysokich…" na Instagramie. "Jaja sobie robicie z tą okładką?" – już w mniej subtelny sposób pyta kolejna osoba.

Okładka z 2013 roku jest klasyczna i stonowana – utrzymana w czarnej kolorystyce, z Madonną wyglądającą na chłodną i poważną, co zresztą pozostaje w harmonii z wywiadem "szczerze o sobie", który w owym numerze został opublikowany.

ddw87ph

Kolorystyka pięć lat młodszej okładki "Wysokich Obcasów Extra" mieni się niebieskościami. Madonna ma na niej jaśniejszą, bardziej promienną twarz i wygląda co najmniej kilka lat młodziej. Nic zresztą dziwnego, skoro numer reklamuje się zatytułowanym "Ile oddam za młodość" wywiadem z gwiazdą.

Mocniej by ów wywiad wybrzmiał, gdyby na okładce była Madonna skromna, z widocznymi zmarszczkami (kilka ich chyba przecież ma). Wybierając na okładkę "Wysokich Obcasów Extra" seksowne i potwornie wyretuszowane zdjęcie, mające w dodatku co najmniej parę lat, magazyn potwierdził tezę, że promowane przez kobiece środowiska hasło "zaakceptuj siebie" jest tylko pustym frazesem. Że wciąż promuje się wzorce kobiet idealnych i wiecznie młodych. Nawet jeśli mają 60 lat.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ddw87ph

Podziel się opinią

Share

ddw87ph

ddw87ph