GwiazdyRihanna wywołała polityków do odpowiedzi. W słusznej sprawie

Rihanna wywołała polityków do odpowiedzi. W słusznej sprawie

Rihanna wywołała polityków do odpowiedzi. W słusznej sprawie
Źródło zdjęć: © Getty Images
Paulina Ermel
26.06.2017 21:31, aktualizacja: 27.06.2017 07:41

Wygląda na to, że Rihanna mocno zaangażowała się w reformowanie społeczeństwa. Barbadoska w zeszłym roku została ambasadorką Global Partnership For Education i nie zamierza na samym tytule poprzestać. Właśnie wywołała polityków do odpowiedzi. Pytanie o rozwój edukacji zadała m.in. Justinowi Trudeau, Emmanuelowi Macronowi czy Steffenowi Seibertowi. I nawet doczekała się kilku odpowiedzi!

Podczas gdy większość obywateli może walczyć w słusznej sprawie jedynie pośrednio, gwiazdy mogą i idą o krok dalej. Rihanna korzysta ze swojej sławy i zwraca się od razu do głów państw.

Na Twitterze piosenkarka zamieściła pytania o to, jakie kroki dane kraje zamierzają podjąć w sprawie międzynarodowego funduszu na rzecz edukacji. Hasztag #FundEducation to nie wszystko, na co się zdobyła. Piosenkarka wysłała imienne wiadomości do premiera Kanady Justina Trudeau, rzecznika rządu niemiec Steffena Seiberta i prezydenta Francji Emmanuela Macrona. Panowie znaleźli chwilę na to, żeby jej odpowiedzieć.

Trudeau odpisał, że edukacja dziewcząt jest częścią kanadyjskiej polityki rozwoju. A Barbadoska doczekała się odpowiedzi także od rzecznika Niemiec. – Cześć Rihanna. Edukacja jest kluczową kwestią polityki rozwojowej dla Niemiec. Od 2013 roku podwoiliśmy sumę, którą przeznaczamy na edukację. Dzięki za rozpowszechnianie informacji – napisał Seibert.

Wokalistkę na Twitterze obserwuje 74 mln ludzi, co gwiazda postanowiła wykorzystać. To, że Rihanna zamieściła posty na Twitterze w tym czasie, jest uzasadnione. Zbliża się szczyt grupy G20 – odbędzie się on na początku lipca w Hamburgu. Od 2016 roku Barbadoska jest ambasadorką Globar Partnership for Education i pomaga dzieciom w tym, aby miały dostęp do edukacji.

Źródło artykułu:WP Kobieta