ycipk-27npfw

Rodzice wydają majątek na suplementy - niepotrzebnie!

Polacy wydają rocznie 100 mln zł na suplementy diety dla dzieci do 3. roku życia. Według analiz Ogólnopolskiego Systemu Ochrony Zdrowia zażywa je co trzeci maluch – informuje "Dziennik Gazeta Prawna".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rodzice wydają majątek na suplementy - niepotrzebnie!
(Thinkstockphotos)
ycipk-27npfw

Polacy wydają rocznie 100 mln zł na suplementy diety dla dzieci do 3. roku życia. Według analiz Ogólnopolskiego Systemu Ochrony Zdrowia zażywa je co trzeci maluch – informuje "Dziennik Gazeta Prawna". Tymczasem według badań naukowych nie są one w ogóle potrzebne. Dodatkowo przy przedawkowaniu mogą być szkodliwe – podkreśla "DGP".

Prawidłowo zbilansowana dieta powinna zaspokoić zapotrzebowanie odżywcze dzieci, a badania diety maluchów nie wskazują w niej istotnych niedoborów (poza witaminą D) wymagających dodatkowej suplementacji – tłumaczy Joanna Friedman-Gruszczyńska z Centrum Zdrowia Dziecka.

Jak ocenia, rodzice stosując suplementy chcą uspokoić swoje sumienie. Podając je, uważają, że nie muszą już starannie żywić dzieci; dla nich zróżnicowana dieta to do jednej ręki hamburger, do drugiej witaminka – mówi.

ycipk-27npfw

Friedman-Gruszczyńska wskazuje, że w odróżnieniu od leków te produkty nie przechodzą tak rygorystycznej kontroli jakości, a ich przedawkowanie może wiązać się z ryzykiem zatrucia.

(PAP/ma)

POLECAMY:

* Za szybko na świat*

ycipk-27npfw

* Wszystkie dzieci powinny mieć badany cholesterol*

* Zrób bilans dwulatka!*

Urodzeni na krawędzi życia

Polub WP Kobieta
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-27npfw

ycipk-27npfw
ycipk-27npfw