Trwa ładowanie...
romeo beckham
10-01-2013 09:49

Romeo Beckham poszedł w ślady ojca... i nie chodzi o piłkę

Syn Victorii i Davida dzieli inną pasję rodziców. Dziesięciolatek wziął udział w swojej pierwszej modowej kampanii reklamowej. Przygodę z modą Romeo zaczął od sesji dla rodzimej – brytyjskiej – marki Burberry.

Share
Romeo Beckham poszedł w ślady ojca... i nie chodzi o piłkęŹródło: Eastnews
d1qe778

Syn Victorii i Davida dzieli inną pasję rodziców. Dziesięciolatek wziął udział w swojej pierwszej modowej kampanii reklamowej. Przygodę z modą Romeo zaczął od sesji dla rodzimej – brytyjskiej – marki Burberry.

Niejeden model mógłby marzyć o takim starcie – Romeo stanął przed obiektywem Mario Testino, a towarzyszyły mu dwie top modelki regularnie pracujące dla Burberry: Eddie Cmpbell i Cara Delevingne (Cara Delevingne jest obecnie jedną z najbardziej popularnych brytyjskich modelek, wiosną tego roku jej „beautiful story” będzie promowała kolekcję Reserved).

Jak powiedział szef marki Christopher Bailey, dziesięcioletni syn Beckhamów skupiał na sobie uwagę całej ekipy zaangażowanej w sesję i naprawdę przyjemnie się z nim pracowało. Jednak nie wszyscy podzielają entuzjazm Bailey'a. Po opublikowaniu pierwszych zdjęć kampanii pod koniec grudnia, odezwały się również głosy krytyki. Nie chodzi bynajmniej o efekt kampanii, chłopiec znakomicie poradził sobie przed obiektywem i pracował z branżowymi mistrzami, krytyka dotyczy przede wszystkim idei zatrudniania dzieci w kampaniach reklamowych dla dorosłych.

d1qe778

Głos w sprawie zabrała między innymi Alexandra Shulman, redaktor naczelna brytyjskiej edycji Vogue'a, która napisała na Twitterze, że kampania z udziałem Romeo kłóci się z inicjatywą redaktor naczelnych światowych edycji „Vogue'a”, by do kampanii nie zatrudniać dzieci. Innego zdania jest między innymi model i bloger David Gandy, cytowany zresztą przez serwis internetowy „Vogue'a”. Gandy zaznaczył, że Romeo wygląda naturalnie i widać że sesja była dla niego zabawą. Podkreśla jednocześnie, że trudno narzucić limit wieku, kiedy większość marek ma w swojej ofercie kolekcję dziecięcą.

Nie inaczej jest z Burberry. To właśnie w dziecięcej kolekcji brytyjskiego domu mody, podczas premiery musicalu Spice Girls „Viva Forever”pojawili się na czerwonym dywanie wszyscy trzej synowie Beckhamów: Romeo, trzynastoletni Brooklyn i siedmiolatek Cruz. W kolekcji Burberry wystąpił także David Beckham.

(nmk/pho)

d1qe778
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1qe778
d1qe778