Trwa ładowanie...
d3vhtjc

Rozmiar ma znaczenie? "Łamie mi serce, że nigdy nie dam tego kobiecie"

Podobno rozmiar nie ma znaczenia, ale jak mieć satysfakcjonujące życie seksualne, kiedy partner jest właścicielem tzw. mikropenisa? O tej rzadkiej wadzie rozwojowej niewiele się mówi i żyjące z nią osoby najczęściej są pozostawione same ze swoim problemem. Tymczasem badania pokazują, że mikropenis nie musi oznaczać łóżkowej katastrofy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mężczyźni z mikropenisem mogą cieszyć się seksem.
Mężczyźni z mikropenisem mogą cieszyć się seksem. (123RF)
d3vhtjc

O swoim życiu z mikropenisem ostatnio podzielił się jeden z użytkowników portalu Reddit. – Na filmach widzimy, jak dwoje bohaterów spotyka się i wszystko jest bardzo romantyczne, zaczynają się całować i uprawiać seks. To łamie mi serce, bo wiem, że nigdy nie będę mógł dać kobiecie takiego doświadczenia – pisze mężczyzna.

Internauta dodaje, że czytał sporo na temat seksu oralnego, by w inny sposób móc zaspokoić partnerkę, jednak wie, że to nigdy nie będzie to samo. – W przeszłości chciałem popełnić samobójstwo. Włamałem się do budynku i stałem na dachu, przygotowując się do skoku. Ale nie mogłem tego zrobić. Po prostu stałem tam godzinami, próbując zebrać się na odwagę – opowiada.

Seksuolog Elizabeth McGrath przekonuje, że nawet jeśli penis mężczyzny jest mikroskopijny, para wciąż może mieć udane życie seksualne. – Popatrz na to jak na możliwość doświadczenia czegoś nowego, a nie jak na jakiś specyficzny sposób uprawiania seksu – mówi w rozmowie z "Daily Dot".
Specjalistka tłumaczy, że jeśli penetracja nie jest możliwa, para może sprawiać sobie przyjemność w inny sposób, na przykład poprzez pocieranie. Dodaje, że pomocne mogą być też różnego rodzaju zabawki erotyczne.

d3vhtjc

Zobacz też: Co wpływa negatywnie na erekcję?

– Najważniejsze, by odpowiedzieć sobie na pytanie: czy czujesz się z tym komfortowo, czy to przyjemne? Chodzi o to, by robić to, ponieważ sprawia ci to przyjemność, a nie dlatego, że przez to czujesz się bardziej normalnie – tłumaczy seksuolog. – Ludzie często czują się przygnębieni, ponieważ mają pewne wyobrażenia na temat tego, jak powinien wyglądać "dobry seks". To bardzo ciasne pudełko. Jeśli ktoś z mikropenisem i jego partnerka się w nim nie mieszczą, czują się okropnie – mówi terapeutka.

Dlatego McGrath radzi parom, by starały się skoncentrować na przyjemności, a nie na oczekiwaniach i wyobrażeniach. – Pytajcie się siebie, co przyjemnego możecie razem zrobić – radzi terapeutka.

d3vhtjc

Szacuje się, że mikropenisa ma 0.6 proc. populacji mężczyzn na świecie. Oznacza to, że ich prącie wykształciło się w sposób prawidłowy i może spełniać swoją funkcję, jednak jest przynajmniej o 2,5 centymetrów krótsze niż penis średniej długości. Wadę rozwojową leczy się za pomocą hormonoterapii.

d3vhtjc

Podziel się opinią

Share

d3vhtjc

d3vhtjc