ycipk-2kz94s

Rozmiar ma znaczenie? "Łamie mi serce, że nigdy nie dam tego kobiecie"

Podobno rozmiar nie ma znaczenia, ale jak mieć satysfakcjonujące życie seksualne, kiedy partner jest właścicielem tzw. mikropenisa? O tej rzadkiej wadzie rozwojowej niewiele się mówi i żyjące z nią osoby najczęściej są pozostawione same ze swoim problemem. Tymczasem badania pokazują, że mikropenis nie musi oznaczać łóżkowej katastrofy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mężczyźni z mikropenisem mogą cieszyć się seksem.
Mężczyźni z mikropenisem mogą cieszyć się seksem. (123RF)
ycipk-2kz94s

O swoim życiu z mikropenisem ostatnio podzielił się jeden z użytkowników portalu Reddit. – Na filmach widzimy, jak dwoje bohaterów spotyka się i wszystko jest bardzo romantyczne, zaczynają się całować i uprawiać seks. To łamie mi serce, bo wiem, że nigdy nie będę mógł dać kobiecie takiego doświadczenia – pisze mężczyzna.

Internauta dodaje, że czytał sporo na temat seksu oralnego, by w inny sposób móc zaspokoić partnerkę, jednak wie, że to nigdy nie będzie to samo. – W przeszłości chciałem popełnić samobójstwo. Włamałem się do budynku i stałem na dachu, przygotowując się do skoku. Ale nie mogłem tego zrobić. Po prostu stałem tam godzinami, próbując zebrać się na odwagę – opowiada.

Seksuolog Elizabeth McGrath przekonuje, że nawet jeśli penis mężczyzny jest mikroskopijny, para wciąż może mieć udane życie seksualne. – Popatrz na to jak na możliwość doświadczenia czegoś nowego, a nie jak na jakiś specyficzny sposób uprawiania seksu – mówi w rozmowie z "Daily Dot".
Specjalistka tłumaczy, że jeśli penetracja nie jest możliwa, para może sprawiać sobie przyjemność w inny sposób, na przykład poprzez pocieranie. Dodaje, że pomocne mogą być też różnego rodzaju zabawki erotyczne.

ycipk-2kz94s

Zobacz też: Co wpływa negatywnie na erekcję?

– Najważniejsze, by odpowiedzieć sobie na pytanie: czy czujesz się z tym komfortowo, czy to przyjemne? Chodzi o to, by robić to, ponieważ sprawia ci to przyjemność, a nie dlatego, że przez to czujesz się bardziej normalnie – tłumaczy seksuolog. – Ludzie często czują się przygnębieni, ponieważ mają pewne wyobrażenia na temat tego, jak powinien wyglądać "dobry seks". To bardzo ciasne pudełko. Jeśli ktoś z mikropenisem i jego partnerka się w nim nie mieszczą, czują się okropnie – mówi terapeutka.

Dlatego McGrath radzi parom, by starały się skoncentrować na przyjemności, a nie na oczekiwaniach i wyobrażeniach. – Pytajcie się siebie, co przyjemnego możecie razem zrobić – radzi terapeutka.

ycipk-2kz94s

Szacuje się, że mikropenisa ma 0.6 proc. populacji mężczyzn na świecie. Oznacza to, że ich prącie wykształciło się w sposób prawidłowy i może spełniać swoją funkcję, jednak jest przynajmniej o 2,5 centymetrów krótsze niż penis średniej długości. Wadę rozwojową leczy się za pomocą hormonoterapii.

0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2kz94s

ycipk-2kz94s
ycipk-2kz94s