Trwa ładowanie...
Agata Młynarska

Rozpaczliwy apel Agaty Młynarskiej. Gwiazda ma problem ze zdobyciem leku

Cierpiąca na nieswoiste zapalenie jelit Agata Młynarska, zamieściła na swoim koncie na Instagramie ważny apel. Prezenterka pilnie potrzebuje leku, który jest ciężko dostępny w aptekach. Postanowiliśmy sprawdzić dostępność Entocortu, czyli leku bez którego pacjenci zmagający się z chorobą Leśniowskiego-Crohna, właściwie nie mogą funkcjonować.

Share
Rozpaczliwy apel Agaty Młynarskiej. Gwiazda ma problem ze zdobyciem leku
Źródło: Instagram.com
d3sy11n

Agata Młynarska od jakiegoś czasu cierpi na nieswoiste zapalenie jelit. Z tego powodu trafiła ostatnio do szpitala, gdzie przez kilka dni walczyła o życie. Okazuje się jednak, że to nie koniec problemów gwiazdy. Prezenterka zamieściła na swoim koncie na Instagramie wpis, w którym porusza ważny problem. Chodzi o stosowany przez chorych lek. "Entocort, lek, bez którego my, chorzy na nieswoiste zapalenia jelit w stanach ostrych, nie możemy funkcjonować. Nie możemy też przerwać kuracji, bo jest to steryd. Niestety nie ma go w aptekach i w hurtowni. Nagle przepadł, nie ma zamienników. Szukam go od kilku dni. W aptekach dostaję informację, że lek „wcięło”, nie ma i już. Trzeba czekać. Czy macie może pomysł jak go zdobyć? Może znacie zaprzyjaźnione apteki, które mogą go jeszcze mieć przez przypadek" – pyta Młynarska. "Hej Wy tam na stołkach wysoko! Zróbcie z tym coś! Zajmijcie się tym, co ważne" – apeluje w dalszej części wpisu.

Wpis Młynarskiej poruszył internautów. W komentarzach pojawiły się również opinie innych pacjentów cierpiących na tę samą chorobę. "Też zawsze miałem problem z znalezieniem Entocortu w aptekach. Smutne to życie z Crohnem mamy" – napisał jeden z internautów.

d3sy11n

Postanowiliśmy sprawdzić, czy poszukiwany przez gwiazdę lek rzeczywiście tak ciężko zdobyć. Początkowo skontaktowaliśmy się z trzema warszawskimi aptekami, w tym jedną działająca przy szpitalu. Okazuje się, że Młynarska miała rację – w żadnej z nich na stanie nie było Entocortu. Braki wyjaśnione zostały niedostępnością leku w hurtowniach. Na pytanie dotyczące czasu sprowadzenia leku nie otrzymaliśmy niestety konkretnej odpowiedzi. "Lek może pojawić się jutro, ale równie dobrze może dotrzeć za miesiąc lub dwa. Nie jestem w stanie podać konkretnej daty – powiedziała jedna z farmaceutek.

Ta sama farmaceutka poinformowała nas, że najprościej sprawdzić dostępność leku na jednej z wyszukiwarek, np. KtoMaLek.pl. Zgodnie z informacjami, jakie znaleźliśmy na wspomnianej stronie, Entocort dostępny jest aktualnie w kilkunastu warszawskich aptekach, jednak w bardzo ograniczonej ilości.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3sy11n

Podziel się opinią

Share
d3sy11n
d3sy11n