Blisko ludziRozwijanie kreatywności u dzieci owocuje. "Rebuild the world" otwiera umysły

Rozwijanie kreatywności u dzieci owocuje. "Rebuild the world" otwiera umysły

Rozwijanie kreatywności u dzieci owocuje. "Rebuild the world" otwiera umysły
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
13.12.2019 11:25, aktualizacja: 13.12.2019 12:20

Klocki LEGO można nazwać kultowymi – na całym świecie nie ma bardziej rozpoznawalnej i rozwojowej zabawki. Wychowują się na nich całe pokolenia. Na pewno każdy z Was ma wiele wspomnień związanych z tą marką.

Zabawa w rozwoju dziecka

Dziecko jest ciekawe, dociekliwe i bystre. Jego umysł dopiero się otwiera i rozwija. Odpowiednio moderowana zabawa nie jest marnowaniem czasu, a formą poznawania świata. Dzięki swobodzie w wyrażaniu emocji i myśli dziecko może przekazać rodzicom swoje wyobrażenie o rzeczywistości, która go otacza.

Spędzanie czasu na zabawie z rodzicami jest dla malucha niezwykle ważnym doświadczeniem, ponieważ wówczas przekazujemy mu bliskość, zaangażowanie i pozytywne wzorce.

W każdym dziecięcym pokoju powinna znaleźć się skrzynia skarbów wypełniona po brzegi klockami, z których można wyczarować to, co podsuwa nieskończona wyobraźnia dziecka.

Obraz
© Materiały prasowe

Dlaczego klocki? To doskonałe narzędzie do rozwijania kreatywności i wyobraźni. Kiedy rozsypiemy przed dzieckiem klocki LEGO, już po kilku chwilach zauważymy, jak bardzo jest zaangażowane w tworzenie własnego świata, a co lepsze, zaobserwujemy, jak go modyfikuje i szuka rozwiązania problemów, aby dojść do zamierzonego celu.

Obraz
© Materiały prasowe

Fakt, czasami wieża jest zbyt wysoka i ciągle się przewraca, jednak dziecko znajdzie sposób, by była stabilna i nauczy się, że osiągnięcie sukcesu nie jest proste i trzeba na niego ciężko pracować. Dodatkowo będzie lepiej kontrolowało swoje emocje – kiedy ze złości rozwali wszystko, co zbudowało i zacznie płakać, zauważy, że to do niczego nie prowadzi i musi podjąć kolejną próbę tworzenia.

Klocki LEGO to doskonałe narzędzie do nauki. Najmłodsi mogą sięgnąć po LEGO Duplo, nieco starsi po zestawy kreatywne i LEGO Friends, a na nastolatków i dorosłych czeka LEGO Technic. To tylko niektóre propozycje z bardzo bogatej oferty firmy.

Rebuild the world – zaproszenie do przebudowy świata

Marka LEGO realizuje swoją misję od pokoleń – daje najmłodszym narzędzie, aby wyrażali siebie i zachowali otwarty umysł. Czyż nie o to chodzi? Kilkanaście lat temu nikt nie spodziewał się, że powstaną nowe zawody, a samochód będzie można wysłać w podróż na Marsa.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/5] Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

To, co kiedyś było niewyobrażalne, dziś staje się faktem. Ogranicza nas nasza własna wyobraźnia, naprzeciw czemu staje grupa LEGO i zachęca do rozwijania kreatywności.

Dziecko z jednego zestawu LEGO potrafi wymyślić nieskończoną ilość kombinacji. Jako dorośli widzimy tylko kilka podobnych do siebie klocków, jednak ono znacznie więcej – nieskończona ilość kombinacji i możliwość wyrażenia siebie.

To od naszych dzieci zależy przyszłość świata. Będą odpowiedzialni za przebudowanie tego, co znamy w przyjazną dla siebie przestrzeń do życia.

Wieczne LEGO – zbuduj lepszą wersję tego, co znasz

Dlaczego klocki LEGO nigdy się nie znudzą? Budowanie jest niepowtarzalne, ponieważ palce dziecka tworzą to, co podpowiada mu wyobraźnia, a ta się zmienia. Jest to powód, dla którego na budowaniu różnych rzeczy można spędzić wiele godzin.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/4] Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

Jako dorośli nie tracimy zdolności wymyślania nowych rzeczy, jednak korzystamy z niej coraz mniej i chętniej robimy coś schematycznie, szukając instrukcji. Tam, gdzie my widzimy wyzwania, dziecko widzi okazję, a klocki zawsze idą w parze z kreatywnością. Rozsyp przed sobą dowolny zestaw LEGO i twórz razem z dzieckiem. Wyobraźcie sobie świat, w którym chcecie żyć. Rebuild the world!

Materiał powstał we współpracy z partnerem LEGO

Obraz
© Materiały prasowe
Źródło artykułu:Materiał Partnera
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (9)
Zobacz także