Blisko ludziSchorowana staruszka ledwo wiąże koniec z końcem. Trwa zbiórka pieniędzy

Schorowana staruszka ledwo wiąże koniec z końcem. Trwa zbiórka pieniędzy

Lodówka pani Marysi
Lodówka pani Marysi

02.11.2021 15:42

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Rządzący często wspominają, jak bardzo zależy im na zapewnieniu seniorom godziwego życia, ale nadal są osoby, którym nie wystarcza na leki, jedzenie i opał. Pani Marysia z trudem próbuje przetrwać.

Wielu seniorów musi mierzyć się z różnymi trudnościami, które postawił przed nimi los. Podwyżki emerytur odmieniły życie niektórych osób, ale nie do tego stopnia, żeby wszyscy mogli wyjść ze skrajnego ubóstwa.

Historia Pani Marysi chwyta za serce. Kiedyś to ona pomagała innym, a dzisiaj sama wymaga dużego wsparcia. Samotna seniorka mieszka w zniszczonym, małym mieszkanku bez łazienki. Nie dosyć, że brakuje jej na życie, to jeszcze każdego dnia odczuwa nieprzyjemne skutki wielu chorób. Niewydolność serca, miażdżyca, cukrzyca. Kobieta jest po poważnej operacji.

"Jej emerytura jest bardzo niska i niestety nie starcza jej na życie. Niedługo idzie zima, musi ogrzać starym rozwalających się piecem swoje cztery kąty" - napisali założyciele zbiórki jednocześnie pokazując fatalne warunki - rozwalające się meble, stary piec, lodówkę świecącą pustkami.

Każda złotówka na wagę złota

Jedyną radością w życiu prawie 90-letniej kobiety są zwierzęta. Opiekuje się pięcioma kotami oraz starym, schorowanym psem. "Miłość i czułość, jaką im daje staruszka, jest nie do opisania"- czytamy.

Organizatorzy zbiórki zachęcają do nawet symbolicznych wpłat czy do zrobienia zakupów dla pani Marysi. Zapewniają, że są w stanie przedstawić odpowiednie dokumenty poświadczające, że nie ma tutaj mowy o oszustwie.

Cel zbiórki ustawiono na 50 tysięcy złotych i już niewiele brakuje do pełnego sukcesu. Po uzbieraniu pierwszej części kwoty udało się zapewnić staruszce dostawę ciepłych obiadów każdego dnia oraz opał na zimę. "Bardzo prosimy o wsparcie. Każda złotówka się liczy, a dobro powraca ze zdwojoną siłą" - dodają.

Link do zbiórki TUTAJ

Drogie użytkowniczki, mamy dla Was otwartą rekrutację do testowania kosmetyków marki Ziaja. Jeśli macie ochotę dostać zestaw kosmetyków i sprawdzić, jak działają, zgłoszenia zbierane są Tutaj.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (30)