UrodaSculptra - na czym polega i jakie efekty daje ten zabieg odmładzający?

Sculptra - na czym polega i jakie efekty daje ten zabieg odmładzający?

Sculptra - na czym polega i jakie efekty daje ten zabieg odmładzający?
Źródło zdjęć: © iStock.com | JackF

26.06.2018 10:42

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Sculptra to preparat kwasu polimlekowego, który jest stosowany w medycynie estetycznej jako naturalny wypełniacz skóry. Stymuluje produkcję kolagenu, wypełnia zmarszczki i poprawia kondycję skóry. Jest bezpieczny dla zdrowia i odmładza skórę twarzy nawet o kilka lat.

Sculptra - co to jest?

Zabieg Sculptra to zabieg odmładzający, wykorzystujący kwas polimlekowy do wypełnienia i ujędrnienia skóry. To nowy trend w dermatologii kosmetycznej nazywany również metodą liftingującą. Stosuje się go w profilaktyce pojawiania się zmarszczek, ale jest równie skuteczny u osób z widocznymi oznakami starzenia.

Sculptra to zabieg małoinwazyjny, który przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym. Sculptra przywraca jędrność skórze, wypełnia fałdy, naciąga skórę oraz unosi opadające partie twarzy. Preparat działa stopniowo. Efekty zabiegu Sculptra uwidaczniają się w ciągu kilku tygodni. Kwas polimlekowy stymuluje produkcję kolagenu, jednocześnie liftingując i regenerując skórę. Stopniowe działanie Sculptry jest niewątpliwą zaletą tego preparatu. Zmiany zachodzące na twarzy odbierane są jako naturalny efekt wypielęgnowanej i wypoczętej twarzy, a nie maski naciągniętej po operacji plastycznej.

Dla kogo jest zabieg Sculptra?

Zabieg Sculptra nie jest wskazany dla wszystkich. Na zabiegi dermatologiczne wykorzystujące kwas polimlekowy nie powinny się decydować kobiety w ciąży oraz karmiące, osoby z infekcjami wirusowymi i bakteryjnymi, a także zmagające się z chorobami autoimmunologicznymi. Przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu Sculptra jest także skłonność do powstawania blizn przerostowych.

Najczęściej na zabieg sculptra decydują się osoby po 30. roku życia. Wynika to z faktu, że w tym wieku zaczyna ubywać tkanki tłuszczowej w obrębie twarzy i skóra staje się mniej elastyczna. Zabieg Sculptra jest również kierowany do osób młodszych, które ze względu na różne defekty odczuwają dyskomfort.

Jak wygląda zabieg Sculptra?

Zabieg Sculptra to małoinwazyjny zabieg liftingujący skórę. Należy pamiętać, że może zostać wykonany tylko przez wykwalifikowanego lekarza. Zabieg Sculptra trwa około 25-30 minut i polega na wstrzykiwaniu preparatu w odpowiednie części twarzy. Zabieg jest bezbolesny, ale jeśli pacjent boi się nakłuć, lekarz może zaproponować znieczulenie miejscowe. Na koniec zabiegu, lekarz wykonuje masaż twarzy, aby preparat rozłożył się równomiernie pod skórą.

Kwas polimlekowy nie napina sztucznie skóry, a jedynie pobudza ją do samodzielnej produkcji kolagenu. Dlatego też twarz wygląda naturalnie. Dzięki zabiegowi Sculptra nie wszczepia się pod skórę sztucznych substancji, to sam organizm samodzielnie wytwarza kolagen potrzebny dla jędrnej i elastycznej skóry.

Efekty zabiegu Sculptra

Efekty po zabiegu Sculptra uwidaczniają się stopniowo. Pełen rezultat można podziwiać po kilku tygodniach od zabiegu. Zazwyczaj, aby osiągnąć pożądany efekt, zabieg należy powtórzyć kilkukrotnie. Efekt odmłodzenia utrzymuje się około 25 miesięcy, ale rzeczywisty czas uzależniony jest od predyspozycji genetycznych, trybu życia, diety oraz zaawansowania procesu starzenia.

Jeśli zdecydujesz się na zabieg Sculptra warto pamiętać, że po zabiegu mogą się pojawić siniaki, obrzęk oraz widoczne ślady po nakłuciach. Na szczęście te objawy mijają po tygodniu od zabiegu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także