Trwa ładowanie...
d15ipjk

Siostry Matki Bożej Miłosierdzia zapraszają na facebooka

Tegoroczne Światowe Dni Młodzieży w Krakowie to dla nich święto szczególne, bo ich patronką jest wyniesiona przez papieża Jana Pawła II na ołtarze konfraterka - św. Faustyna. To właśnie stąd wzięła się nazwa prowadzonego przez zakonnice bloga i facebookowej strony: "Faustyna 2016".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Siostry Matki Bożej Miłosierdzia zapraszają na facebooka
(PAP, Fot: Jacek Bednarczyk)
d15ipjk

Obraz z piętnastu tysięcy zdjęć
Zakonnice ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia aż kipią pomysłami. Jednym z nich był wizerunek Jezusa Miłosiernego stworzony z piętnastu tysięcy zdjęć, głównie tzw. "selfie" wiernych z całego świata. Wizerunek ten odsłonięto w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach.
Jak podał „Gość Niedzielny”, akcja, która trwała 110 dni, zaczęła się 3 kwietnia, w Święto Bożego Miłosierdzia. Obraz o wymiarach 5,9 m na 2,5 m wykonano z różnego rodzaju fotografii – legitymacyjnych, rodzinnych, grupowych, ślubnych, a nawet zdjęć USG nienarodzonych jeszcze dzieci.
- Rozpoczynając tę inicjatywę chcieliśmy, aby wysłanie zdjęcia było swoistym wyznaniem wiary. Deklaracją: „Tak, chcę być jak ty. Miłosierny jak ty”. Żeby młodzi ludzie w ten sposób mogli powiedzieć, że są podobni do Jezusa” – powiedziała w wywiadzie dla katolickiego tygodnika siostra Gaudia Skass.
Jak informuje „Gość Niedzielny”, wizerunek Jezusa Miłosiernego z fotografii wiernych został wyeksponowany na placu klasztornym sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Po jego odsłonięciu tłum wiernych zamarł z wrażenia, wiele osób gorliwie poszukiwało swoich podobizn.
- Mamy nadzieję, że będąc w Łagiewnikach, zauważy go sam papież Franciszek – powiedziała tygodnikowi siostra Gaudia. Obraz można oglądać także w internecie.
Świadectwa wiary, świadectwa powrotów
Wizerunek Jezusa Miłosiernego to bardzo ważna, ale tylko jedna z akcji prowadzonych przez zakonnice. Wie to każdy z tych, którzy odwiedzają blog sióstr lub prowadzoną przez nich stronę na facebooku.
Oba internetowe przedsięwzięcia aktualizowane są przynajmniej kilkanaście razy dziennie. Zarówno na blogu jak i na facebooku obok informacji czysto praktycznych, a także relacji z przygotowań do Światowych Dni Młodzieży w poszczególnych polskich diecezjach, pojawiają się indywidualne świadectwa wiary – jak ostatnio zamieszczona opowieść Katarzyny Olubińskiej, dziennikarki telewizyjnej, autorki bloga „Bóg w wielkim mieście”. Jak sama opowiada, mimo powodzenia materialnego i zawodowego, przez wiele lat czuła pustkę w życiu.
- Aż przyszedł moment kryzysu (…). Zawołałam: „Boże, jeżeli ty jesteś, pokaż mi swoją miłość. Daj jakiś znak. Teraz, dzisiaj. Zadzwonił telefon, usłyszałam głos od dawna niewidzianej koleżanki. Powiedziała: „Jestem na rekolekcjach. Modliłam się i nagle poczułam, że muszę do ciebie zadzwonić i że ty musisz tu przyjechać”. To był znak – Bóg chwycił mnie za rękę i wyciągnął z toni – mówi, nie kryjąc wzruszenia, Katarzyna Olubińska. Takich opowieści, świadectw wiary, ale także nawrócenia i powrotu, jest na stronie facebookowej Faustyna 2016 bardzo wiele.
Pielgrzymi z innych krajów mogą zapoznać się z nimi, a także sami coś napisać na hiszpańsko- lub anglojęzycznej stronie facebookowej, które także stworzyły zakonnice ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia.

d15ipjk

Podziel się opinią

Share

d15ipjk

d15ipjk