ModaSkarpety nie do pary. Doskonały sposób na odświeżenie stylizacji

Skarpety nie do pary. Doskonały sposób na odświeżenie stylizacji

Skarpety nie do pary. Doskonały sposób na odświeżenie stylizacji
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com
26.09.2019 10:35, aktualizacja: 26.09.2019 12:06

Obok klasyki, jaką są szare, czarne i granatowe skarpety, warto postawić na nieco bardziej charakterystyczne i oryginalne kolory i wzory. Jaskrawy i wyszukany detal jest w stanie pozytywnie wpłynąć na całą stylizację.

Jeśli pragniesz, by strój twojego mężczyzny nie wiał nudą, spraw mu drobny prezent z okazji Dnia Mężczyzny. Wyszukany akcent doda sporo luzu i koloru do stylizacji. Kolorowe skarpetki są doskonałym rozwiązaniem.

W przypadku mężczyzn, którzy cenią schludny wygląd i jednocześnie chcą dodać do stylizacji nieco oryginalności, liczy się umiejętne żonglowanie dodatkami, tak by byli na czasie. Czasem warto postawić na krawat bądź muchę z wyraźnym wzorem, kiedy indziej będzie to barwna poszetka, która niedbale wystaje z brustaszy, a w innym przypadku kolorowe skarpetki.

Przełam nudną klasykę

Kolorowe skarpetki to mieszanka luzu i ekstrawagancji, którą warto wprowadzić do stylizacji. Równie dobrze sprawdzą się proste modele w różnokolorowe pasy, jak i bardziej wyszukane wzory, które z pewnością przyciągną oko interesującymi kształtami bądź zabawnym napisem.

Aby zwrócić uwagę na skarpety, warto wybrać modele z zabawnymi napisami. Równie często spotykane są skarpety z wyszytymi podobiznami zwierząt lub potraw. Obok takiej pary nikt nie przejdzie obojętnie.

Obraz
© Shutterstock.com

Warto łączyć skarpety pochodzące z różnych zestawów. Nic nie stoi na przeszkodzie, by wybrać kilka par i połączyć ze sobą dwa egzemplarze z różnych kompletów. Jeszcze lepszą opcją jest wybór gotowego zestawu, w którym skarpety – choć inne – korespondują ze sobą pod względem stylu, kolorystyki bądź wyszytych na nich wzorów.

Skarpetki na prezent

Zastanów się nie tylko nad kolorem, ale również formą, w jakiej będą wręczone. Niektóre zestawy mogą być zapakowane w inny sposób niż prosty, zwinięty rulon bądź dwie skarpety spięte etykietą. Sushi, pizza, zupa z puszki, a nawet ogórki w słoiku – producenci skarpet prześcigają się w wymyślaniu coraz to bardziej kreatywnych rozwiązań, które z pewnością wywołają uśmiech na twarzy obdarowywanej osoby. Tak opakowane skarpety nawiązują kolorystycznie do przedmiotu, który imitują, dlatego musisz zwrócić uwagę również na to.

Bez względu na to, jaki rodzaj skarpet wybierzesz, zwróć uwagę nie tylko na wygląd, ale również materiał, z którego są zrobione. Może się bowiem okazać, że wielokrotne noszenie i pranie zmieni ładne, kolorowe skarpety w bezkształtną, poszarzałą masę. Warto więc, by poza włóknami bawełnianymi miały w sobie domieszkę materiału syntetycznego – poliestru lub elastanu – który pozwala utrzymać je w odpowiedniej formie przez długi czas.