Skrzydłokwiat marnieje? Wystarczy, że podlejesz go tą miksturą
Mimo że skrzydłokwiat jest raczej łatwy w pielęgnacji, czasem potrafi nieco pomarudzić. Co zrobić, jeśli zauważymy, że zaczyna więdnąć i słabnąć? Ta mieszanka składników działa na roślinę jak witaminowa bomba.
12.03.2023 16:50
Skrzydłokwiaty to obok storczyków jeden z częstszych wyborów, gdy szukamy ładnie się prezentującej rośliny do domu. Ten gatunek nie wymaga szczególnie dużo - teoretycznie wystarczy go podlewać raz na kilka dni i zapewnić mu stanowisko o rozproszonym świetle. Czasem jednak jak każdy kwiat, wymaga specjalnej opieki. Ten nawóz jest odpowiedzią na wiele skrzydłokwiatowych problemów.
Odpowiedź na potrzeby skrzydłokwiatu. Wystarczy jedna łyżeczka
Jeśli wyraźnie widzimy, że liście naszej sadzonki opadły i zaczęły żółknąć, natychmiast musimy zająć się sprawą. W roli odżywki sprawdzi się mieszanka jednego produktu z wodą. Już łyżeczka sprawi, że skrzydłokwiat odżyje i nabierze odpowiedniego koloru.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Tym magicznym produktem jest... żelatyna. Jak przygotować odżywkę? Wystarczy, że łyżeczkę żelatyny zalejemy gorącą, ale nie wrzącą wodą. Następnie mieszamy składniki i czekamy, aż rozwór ostygnie. Wówczas rozcieńczamy go z trzema szklankami wody, najlepiej o temperaturze pokojowej. Następnie powstałym płynem podlewamy nasz skrzydłokwiat.
Dlaczego żelatyna tak świetnie działa na liście i system korzeniowy rośliny? Dzieje się tak z wysokiej zawartości azotu, który jest bardzo ważnym składnikiem dla naszej sadzonki.
Skrzydłokwiat - co jeszcze warto wiedzieć?
Skrzydłokwiat nie tylko pięknie się prezentuje ze względu na swoje białe kwiaty, lecz także niesie korzyści dla naszego zdrowia. Roślina ta produkuje dużo tlenu i zaliczana jest do grupy oczyszczającej powietrze z toksyn. Wielu wielbicieli skrzydłokwiatów radzi, by ustawić doniczki w sypialni. Ma to zapewnić nam głębszy i spokojniejszy sen.
Co ważne, roślina ta sprawdza się w pomieszczeniach, gdzie nie dochodzi dużo światła - gatunek ten radzi sobie na stanowiskach cienistych i półcienistych. Z tego też względu lepiej żeby nie stał na parapecie - bezpośrednia ekspozycja na słońce nie jest wskazana.
Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl