ycipk-3qj906

Sławomir Broniarz ujawnił, ile zarobi Agata Duda. Jeśli wróci do pracy

Szef Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz przyznał w rozmowie z "Super Expressem", że pierwsza dama "jedzie na tym samym wózku", co inni nauczyciele. Jeśli wróci do pracy, nie będzie zarabiać więcej niż oni.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sławomir Broniarz ujawnił, ile będzie zarabiać Agata Kornhauser Duda, jeśli wróci do zawodu
Sławomir Broniarz ujawnił, ile będzie zarabiać Agata Kornhauser Duda, jeśli wróci do zawodu (ONS.pl)
ycipk-3qj906

Prezes ZNP Sławomir Broniarz zapowiedział w rozmowie z "Super Expressem" dwutygodniowe referendum strajkowe. Nauczyciele żądają podwyżek pensji w wysokości 1000 zł miesięcznie z wyrównaniem od 1 stycznia.

Przy okazji rozmowy o strajku, Broniarz przypomniał, że Agata Kornhauser-Duda jest nauczycielką.

ycipk-3qj906

Pierwsza dama była nauczycielką niemieckiego w jednym z krakowskich liceów. Gdy jej mąż został prezydentem, odeszła z pracy. Choć jako żona głowy państwa nie pobiera wynagrodzenia, po zakończeniu kadencji męża może wrócić do pracy w szkole.

Wtedy, jak podaje Broniarz, będzie zarabiała tyle, ile inni nauczyciele. – Jedzie na tym samym wózku, co my. I po powrocie do pracy będzie otrzymywała jakieś 2700 zł na rękę – informuje szef ZNP w rozmowie z "SE".

Ogólnopolski strajk popierają również nauczyciele ze szkoły Agaty Dudy. Choć pierwsza dama do nich nie dołączy, dyrektor liceum zapewnił, że czeka na nią z otwartymi ramionami. – Nauczyciele języków obcych są bardzo cenni i potrzebni. Brakuje ich – mówił Marek Stępski w rozmowie z Wirtualną Polską.

ycipk-3qj906

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: 11 pytań o dyspozytorów linii wsparcia

ycipk-3qj906
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3qj906

ycipk-3qj906
ycipk-3qj906