Trwa ładowanie...

Specjalistka wypróbowała hitowy trening z TikToka. Jest wart zachodu?

Jeśli choć trochę interesujemy się nowinkami ze świata fitnessu, bardzo możliwe, że napotkaliśmy na tajemnicze liczby 12-3-30. Viralujące w mediach społecznościowych ćwiczenia na bieżni dotarły do trenerki, która postanowiła przyjrzeć się temu fenomenowi.

Share
Trenerka ma dla fanów tego trendu dobre wieści
Trenerka ma dla fanów tego trendu dobre wieści Źródło: Instagram, fot: Vanessa Liu
d4gjhcu

Miliony wyświetleń na TikToku, polecany przez największe gwiazdy - do regularnego trenowania 12-3-30 przyznała się m.in. gwiazda "Przyjaciół" Jennifer Aniston. Co takiego jest w tym ćwiczeniu na bieżni, że decydują się na nie dosłownie wszyscy?

Co się kryje pod liczbami 12-3-30?

Treningi udostępniane na mediach społecznościowych bardzo często budzą wiele pytań. Czy na pewno są bezpieczne? Czy każdy sobie z nimi poradzi? I wreszcie, czy rzeczywiście przynoszą tak spektakularne efekty, jak twierdzą influencerzy? W morzu mniej lub bardziej sprawdzonych ćwiczeń na TikToku, zdecydowanie wybija się trend oznaczany "12-3-30". Kolejne cyfry odnoszą się do sposobu trenowania na bieżni - metody, która diametralnie wpływa na kondycję i szybkość spalania tłuszczu.

Słuchając nagrań wyjaśniających tę metodę, dowiadujemy się, że pierwsza liczba odnosi się do kąta nachylenia bieżni, druga jej prędkości, zaś trzecia czasu, który mamy poświęcić na nasz spacer.

TikTokowe wyzwanie przyciągnęło uwagę popularnej trenerki

Vanessa Liu jest cetryfikowaną trenerką personalną, która uważnie śledzi fitnessowe nowości oraz wszelkie internetowe wyzwania. Kiedy postanowiła przyjrzeć się polecanemu treningowi z bieżnią, od razu wyciągnęła kilka wniosków, z którymi podzieliła się na łamach magazynu "Bustle". Przede wszystkim Liu zwróciła uwagę, że takie ustawienia maszyny są wystarczająco dobre, aby sprawić nam trudność w poruszaniu się, dając naszym mięśniom wyzwanie. Jednocześnie "12-3-30" nie jest za trudne - z takimi parametrami powinien sobie poradzić każdy.

d4gjhcu

Kiedy coś jest stosunkowo proste do zrobienia, masz większe szanse na trzymanie się planu i kontynuowanie wyzwania - podkreśla Vanessa.

Trenerka następnie przechodzi do omówienia zalet ćwiczenia. Specjalistka zwraca uwagę, że jest to świetna opcja cardio, która pomoże nam zwiększyć wytrzymałość. Według Vanessy już po kilku tygodniach powinniśmy poczuć różnicę w kondycji, a także... mięśniach zlokalizowanych w dolnych partiach ciała.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Drogie użytkowniczki, mamy dla Was otwartą rekrutację do testowania kosmetyków marki Ziaja. Jeśli macie ochotę dostać zestaw kosmetyków i sprawdzić, jak działają, zgłoszenia zbierane są tutaj.

Jakie partie ciała można wyrzeźbicz, ćwicząć na tych sprzętach?

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d4gjhcu

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4gjhcu
d4gjhcu